ŞOK! KARADAYI GÖZALTINDA...

Genelkurmay Eski Başkanı emekli orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın 28 Şubat soruşturması kapsamında ifadesinin alınması için Ankara'ya götürüleceği öğrenildi.

03 Ocak 2013 Perşembe 13:06
ŞOK! KARADAYI GÖZALTINDA...

 Polislerin şu an Fenerbahçe Orduevi'nde olduğu ve Karadayı'yı Ankaraya götüreceği ifade edildi.

KARADAYI, SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, sağlık kontrolünden geçirildi. Karadayı, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Kendi korumaları ve sivil polis eşliğinde adliyeye getirilen Karadayı, otopark kapısından içeri alındı. Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilen Karadayı yeniden otoparktaki araca indirildi. Asansör ile araca indirilen Karadayı'nın görüntülenmemesi için gazeteciler otoparka sokulmadı. 

GENELKURMAY eski Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın 28 Şubat soruşturması kapsamında ifadesinin alınması için İstanbul'dan Ankara'ya götürüldüğünü belirten avukatı Erol Yılmaz Aras, "Bir gözaltı ve arama kararı yok. Yalnız şüpheli sıfatıyla ifadesinin Ankara'da alınması için Ankara'ya götürülüyor" dedi.

Müvekkilinin İstanbul'dan Ankara'ya götürüleceğini ifade eden Aras, şunları söyledi:
HABER VERSELERDİ BİZ GİDERDİK
"Komutanımın kendisi ile konuştuk, aldığımız bilgi bir gözaltı kararı yok, arama kararı yok. Yalnız şüpheli sıfatıyla ifadesinin Ankara'da alınması için biraz sonra İstanbul'dan uçakla Ankara'ya getirilecek. Cumhuriyet Savcısı'nın Ankara'da yaklaşık 2 saat sonra yanında olup ifade vereceğiz. İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde, adli kontrolden geçeceği söylenince gözaltı kararı olduğunu çıkardık, sabah sabah iki araba polis gidince de gözaltı kararı iddiası güçlenmişti. Yazılı bir şey gösterilmemişti o ana kadar kendine, ama bir az önce yazılı belge müvekkile gösterildi. Yazılı belgeyi bana telefonla okudular. Yazılı belgeden görüldüğü kadar herhangi bir arama kararı, iş yerinde, bürosunda, evinde arama kararı yok, gözaltı kararı yok. Şüpheli sıfatıyla ifade verilmek üzere Ankara'ya yapılan bir davet var. Tabi burada biz daha önce kendilerine böyle bir durumda gelebileceğimizi bildiren yazılı bir beyanda bulunmuştuk. Vekaletimizi sunup. Bu şekilde sabahın bir saatinde iki arabayla gelinmese hoş olurdu. Biz kendisini hazır edebilirdik."
Avukat Aras, eski Genelkurmay Başkanlarından emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol