banner1700

SINIRDA ASKERİ HAREKETLİLİK

ŞANLIURFA'nın, Suriye sınırındaki ilçelerinde askeri hareketlilik artmaya başladı çünkü...

26 Temmuz 2012 Perşembe 15:16
SINIRDA ASKERİ HAREKETLİLİK

 Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki, Mürşitpınar Köyü'nde bulunan 2'nci Hudut Tabur Komutanlığı'nda askeri hareketliliğin arttığı gözlenirken, zırhlı araçların yerleştirileceği bölgelerde iş makineleri ile zemin düzeltme çalışması yapılmaya başlandı.

İç karışıklık nedeniyle kontrolün PKK'ya yakınlığı ile bilinen Kürt gruplara geçtiği bildirilen Suriye'nin en önemli kentlerinden Halep'in Kobani İlçesi'ne bağlı Ayn-El Arap Kasabası'nın karşısında bulunan Suruç'ta, son günlerde askeri sevkıyat ve hareketlilik artmaya başladı. TIR'larla sık sık zırhlı araçların taşındığı bölgede, sıfır noktadaki Suriye'yi gören alanlarda iş makineleri ile zemin düzeltme çalışması yapılıyor. 
Sınırdaki nöbet kulübelerinden sürekli Suriye'yi gözleyen askerler gelişmeleri üstlerine bildirirken, bölgeye getirilen ve 2'nci Hudut Tabur Komutanlığı'nın garajlarında bekletilen füze rampaları ve diğer zırhlı araçların, bölgede yapılacak zemin düzeltme çalışmalarının ardından konuşlandırılacağı öne sürüldü.

 
'GECELERİ UYUYAMIYORUZ'
Askeri hareketliliğin yoğunlaştığı Mürşitpınar Köyü'nde oturan vatandaşlar da, gelişmeleri yakından takip ediyor. Köyde oturan vatandaşlar, özellikle geceleri Suriye tarafından sürekli ateşlenen silah seslerinin kendilerini endişelendirdiğini ve uyuyamadıklarını belirterek, "Geceleri sürekli silahlar sıkılıyor. Bazı geceler ise sazlı sözlü eğlence eşliğinde silahlar sıkılıyor. Bizim tarafımıza da, sürekli asker ve zırhlı araçlar getiriliyor. Gelişmeleri biz de endişeyle takip ediyoruz, inşallah savaş çıkmaz" dedi.

 
Suruç'un yanı sıra Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçelerinde de askeri önlemlerin artırıldığı bildirildi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol