SİLİVRİ'DE ORTALIK KARIŞTI

Ergenekon Davası nedeniyle Silivri Cezaevi önünde geniş güvenlik önlemleri alan jandarma, bariyerleri aşarak duruşma salonuna girmek isteyen gruba tazyikli su ile müdahale etti, ortalık karıştı.

18 Şubat 2013 Pazartesi 10:54
SİLİVRİ'DE ORTALIK KARIŞTI

 7 gün aradan sonra bugün görülecek olan Ergenekon Davası'nda duruşma savcılarının hazırladıkları esas hakkındaki mütalaayı açıklamaları bekleniyor. 

Öte yandan Silivri'ye gelen vatandaşların sayısının az olması da dikkat çekti. 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanığın yargılandığı ve 4 yılı aşkın süredir devam eden Ergenekon Davası'nın 276. duruşması bugün başlayacak. 
13 Aralık 2012 tarihinde Silivri Cezaevi önünde yaşanan olayların ardından , Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin çevresinde jandarmanın aldığı yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Cezaevine giderken kullanılan güzergah üzerine bariyerler konulurken, güzergah üzerinde güvenlik güçlerinin önlem aldığı görüldü. Ayrıca E-5 Karayolundaki Silivri Cezaevi sapağı ile TEM’den gelirken kullanılan cezaevi sapağına da arama noktaları kuruldu. Sivil toplum örgütlerini taşıyan araçlar cezaevi kampüsünün bulunduğu alana alınmayarak TEM otoyolu bağlantı yoluna park ettirildi. Vatandaşlar telle örgülü alanda bulunan duruşma salonun önüne yürüyerek alındı. Öte yandan mütalaanın açıklanmasının beklendiği 13 Aralık 2012 tarihinde görülen duruşmaya göre Silivri'ye gelen vatandaşların sayısının az olması da dikkat çekti.
yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol