ŞİFRECİ HAİNLER YAKALANDI

Hain saldırının şifrelerini ulaştıran teröristler yakalandı.

15 Mart 2012 Perşembe 10:46
ŞİFRECİ HAİNLER YAKALANDI

 Geçen yıl 14 Temmuz'da Diyarbakır Silvan’da 13 asker, 17 Ağustos'ta da Çukurca’da 14 asker terör örgütünün saldırıları sonucu şehit olmuştu.

Bu iki saldırının talimatını Kandil'den arazideki teröristlere şifreleyerek ulaştırdıkları belirtilen 5 teröristin, 11 Mart günü düzenlenen sınır ötesi operasyonla yakalandığı belirtildi.
Bu operasyonla özel harekat polislerinin ilk kez sınır ötesine geçtiği bildirildi.
Yaklaşık 6 aydır takip edilen grup, Kuzey Irak sınırından yaklaşık 10 kilometre içerideki bir mağarada yakalandı.
5 kişilik grubun, heron ve termal kameraların kullanıldığı operasyondaki güvenlik güçlerine önce karşılık verdikleri ancak daha sonra teslim oldukları kaydedildi.
Teröristlerin yaşadığı mağarada, eylem talimatlarının şifrelendiği diz üstü bilgisayarlar, elektronik iletişim cihazları, özel şifreleme metotlarının anlatıldığı kitap, CD ve DVD’ler, çok sayıda silah ve patlayıcı madde ele geçirildi.
Helikopterle Türkiye'ye getirilen Azat E., Adil E., Ayhan E., Neçirvan B. ve Rojbin T.'nin sorgularında, örgütün kripto uzmanı olduklarını ve Kandil’in eylem talimatlarını kırsaldaki teröristlerle şehirlerdeki hücre yapılanmalarına şifreli olarak ulaştırdıklarını itiraf ettikleri belirtildi.
(Kaynak: Hürriyet Gazetesi)

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol