SEVGİLİSİNE M-16 HEDİYE ETMİŞ

Kuzey Irak'taki PKK kamplarına geçen ay düzenlenen hava operasyonunda yaralanan Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin, kamplara geri döndü.

03 Nisan 2012 Salı 11:02
SEVGİLİSİNE M-16 HEDİYE ETMİŞ

 Kuzey Irak'taki PKK kamplarına geçen ay düzenlenen hava operasyonunda yaralanan Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin, kamplara geri döndü. Güvenlik güçleri, Rojhat kodunu kullanan Bahoz'un Çukurca'nın karşısında, sınıra 20 km mesafedeki Metina kampında yeni saldırı planladığını belirledi.

Fehman Hüseyin ile ilgili ilginç bir ayrıntı da yakalanan PKK'lının ifadelerinde ortaya çıktı. Bahoz'un aşk trafiği Kandil'de kriz yaratmış
Akşam gazetesinin haberine göre, bir ay önce PKK kamplarının F-16'larla bombalanması sırasında yaralı olarak kurtulan Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin'in yeri belirlendi. Telsiz konuşmalarını tespit eden güvenlik güçleri, Bahoz'un Çukurca İlçesi'nin karşısında, Türkiye sınırına 20 km mesafedeki PKK'nın Metina kampında olduğunu belirledi.
SURİYE'DE İDDİASI
Örgüt içinde liderlik mücadelesi veren ve son yıllarda en kanlı terör saldırılarının sorumlusu olan Fehman Hüseyin'in TSK'nın düzenlediği hava harekatında yaralandıktan sonra Suriye'de Esad'a sığındığı iddia edilmişti.
25 MART'TA TAKILDI
Ancak Fehman Hüseyin yine bir PKK kampında ortaya çıktı. Örgütün sözde ana karargah komutanı Bahoz Erdal'ın 25 Mart günü yaptığı telsiz konuşmaları istihbarat birimleri tarafından tespit edildi. Telsiz görüşmelerinde Rojhat kodunu kullanan Bahoz Erdal, yeni sadırı talimatları da veriyor. Havaların düzelmesini beklemeden PKK'lıların hemen harekete geçmelerini 3-4 kişilik gruplar halinde saldırı düzenlemelerini istiyor.
SEVGİLİYE HEDİYE; M-16
FEHMAN Hüseyin'le ilgili bir ilginç detay da geçen aylarda yakalanan bir PKK'lının ifadelerinden çıktı. Buna göre B.Ş ismindeki itirafçı, Bahoz Erdal'ın aşk trafiğini anlattı. Fehman Hüseyin'in sevgilisi olan Yüksekovalı Kızıl Beritan Kod isimli Cihan Asi'nin örgüte yeni katılmasına rağmen önemli sorumluluklar verildiğini söyledi. Bahoz Erdal'ın, 2009'da tutuklanan Cihan Asi'ye M-16 silah hediye ettiğini söyleyen B.Ş, örgütte  bu durum yüzünden huzursuzluk çıktığını ve birçok kadın örgütten ayrılmak istediğini öne sürmüştü

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol