SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE KART UYARISI

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, "İnsanların, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, yılbaşı gibi günlerde çeşitli yöntemler ve cazip gösterilen taksitlerle kredi kartlarıyla alışveriş yapmaları sağlanıyor" dedi

10 Şubat 2013 Pazar 14:44
SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE KART UYARISI

 Dinç, satışlarını artırmak isteyen firmaların yaklaşan Sevgililer Günü öncesi tüketicilerin ilgisini çekmeye dönük çalışmalarını artırdığını söyledi.

Reklamlarla çiftlere Sevgililer Günü’nde hediye almak zorunda olduklarının hissettirildiğini dile getiren Dinç, üstelik tüketicinin direkt pahalı hediyelere yönlendirildiğini ifade etti.
Kişilerin kendilerini maddi bakımdan zora sokacak hediyelerden ve gereksiz kredi kartı kullanımından uzak durmaları gerektiği uyarısında bulunan Dinç, "Tek taş yüzük gibi bazı şeyler bugüne özel moda gibi gösteriliyor. İnsanların, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, yılbaşı gibi günlerde çeşitli yöntemler ve cazip gösterilen taksitlerle kredi kartlarıyla alışveriş yapmaları sağlanıyor. Küçük hediyeler tercih edilmeli ya da tatlı sözle bu tür günler kutlanmalıdır" diye konuştu.
Kredi kartıyla bilinçsiz şekilde alışveriş yapmaya yönlendirilen tüketicinin sonrasında zor günler yaşayabileceğini anlatan Dinç, kart borcunu ödeyemeyen çok sayıda kişinin icralık olduğunu bildirdi.

AA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol