SERİ KATİL KURBANI SELEN ANILDI

İzmir'de seri katil tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla, okul arkadaşları tarafından birinci yılında anıldı.

25 Nisan 2011 Pazartesi 22:12
SERİ KATİL KURBANI SELEN ANILDI

Ayla'nın öldürüldüğü yere karanfil bırakan arkadaşları, bu tip olayların en aza indirilerek, var olan davaların bir çözüme ulaştırılmasını istedi.

İzmir'in Balçova ilçesinde, geçen yıl 24 Nisan Cumartesi gecesi banka çalışanı Esra Yaşar, ertesi gece üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla, bir gün sonra da Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda ''Azra'' takma adını kullanan travesti Mustafa Has, tabancayla başlarından vurularak öldürülmüş, cep telefonları ve çantaları alınmıştı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri, peş peşe işlenen cinayetlerde öldürülen Ayşe Selen Ayla'yı, olayın yıl dönümünde anmak için okul bahçesinde toplandı. Yakalarına Ayşe Selen Ayla'nın resmini asan ve ellerine karanfil alan öğrenciler, olayın meydana geldiği yere kadar sessizce yürüdü. Cinayetin işlendiği yere gelen öğrenciler, ellerindeki karanfil ve fotoğrafları bıraktı.
Ayşe Selen Ayla'yı anmak için toplandıklarını ve Esra Yaşar ve Azra'yı da unutmadıklarını söyleyen Cansu Karakız, olayın üzerinden 1 yıl geçtiğini hatırlattı. Öğrenciler adına konuşan Karakız, ''Olaya bir nebze dikkat çekmek istiyoruz. Bu olay ne ilk, ne de sonuncu olacak. Bu tip olayların en aza indirilerek, var olan davaların bir an önce sonuçlandırılmasını istiyoruz.'' dedi.
Ayşe Selen Ayla'nın ölümünün ardından 1 yıl sonra unutulduğunu söyleyen öğrencilerden İnci Akkaya ise '' Kimse bir şey yapmıyor, bir önlem almıyor. İzmir'de MOBESE kamera sisteminin olduğu söyleniyor. Okul çevresinde çalışan bir kamera yok. Bizim güvenliğimizi kim sağlayacak." şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından öğrenciler dağıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol