ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELİRLENİYOR...

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde güvenlik güçleri ve sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırıda 26 asker şehit düştü. Şehitlerden ikisinin ismi belli oldu.

19 Ekim 2011 Çarşamba 17:30
ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELİRLENİYOR...

 Kimlikleri belli olan şehit askerler:


Murat Bek (Yozgat), Eyüp Çolakoğlu (İstanbul), Mehmet Çetin (Aydın), Süleyman Kalkan (Isparta), Birol Elmas (Adapazarı), Yavuz Çoban (Aksaray), Mustafa Aslan (Çorum), Fevzi Kazak (Gaziantep), Fikret Özel (Samsun), Yunus Yılmaz (Ankara), Raşit Ercan (Elazığ), Mehmet Ağgedik (Elazığ), Hüseyin Güldal (Kocaeli), İdris Çam (Kahramanmaraş), Mesut Kazan (Erzurum), Ramazan Akın (Ağrı), Halil Özdoğru (Sinop)

Şehit ateşi Konya'nın Akşehir İlçesi'ne ve Yozgat'a düştü. 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Akşehir'deki ailesi ve Üsteğmen Murat Bek'in Yozgat'taki ailesinde yas var.

İşte şehit astsubayın son fotoğrafı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Facebook sayfasında son paylaştığı fotoğraflar arasında görev yaptığı yerin önünde çekilmiş bir kare de yer aldı.

Facebook sayfasında iş bilgileri kısmında "Jandarma Astsubay-Hakkari, Dağlıca" yazan Geçer, bu kareyi 5 Ağustos'ta arkadaşlarıyla paylaştı.

Altına, Geçer için "daha da gençleşmişsin" gibi yorumlar yapıldı.

DHA'nın haberine göre, Akşehirli Geçer, 36 yaşında ve iki çocuk babasıydı.

Şehit üsteğmenin annesi yıkıldı

Jandarma ekiplerinin evin önünde durduğunu gören anne Elmas Bek, oğlunun şehit olduğunu anlayarak sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, haberi almadan evden çıkıp koşarak, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz’e sarılıp yere yığıldı. Jandarmaları gören baba ise evin merdivenlerine düşüp sinir krizi geçirdi.

Şehit Üsteğmen Murat Bek’in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.

TERHİSİNE 50 GÜN KALA ŞEHİT OLDU

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Jandarma Er Koray Özel'in acı haberi, memleketi Adana'nın Feke İlçesi'ndeki ailesini yasa boğdu.

Feke'ye bağlı Süphandere Köyü'nde oturan ve terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen Jandarma Er Koray Özel'in şehit olduğu haberini sabah saatlerinde alan anne 43 yaşındaki Elif Özel, sinir krizi geçirdi. 2 çocuğundan erkek olanını kaybeden Elif Özel'e eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Sakinleştirici iğne yapılan Özel'i yakınları teselli etmeye çalıştı. 

Orman işçisi olan baba 47 yaşındaki İdiris Özel'in ise bölgenin ormanlık alanında çalıştığı öğrenilince, yakınları acı haberi vermek için yanına gitti. Bu arada şehidin tek katlı ahşap evinine gelen yakınları ve köylüler ise teröre tepki gösterdi.

Feke Kaymakamlığı'na vekalet eden Saimbeyli Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Feke Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Akgün Baydar, Feke Belediye Başkanı MHP Ahmet Sel de eve gelerek aileye taziye dileklerinde bulundu.


AKSARAY'A DA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜHAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden 21 yaşındaki jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban'ın, memleketi Aksaray'daki baba ocağına ateş düştü. Şehit onbaşı Çoban'ın terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban'ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subaylar tarafından sağlık ekibi eşliğinde verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 4 çocuk annesi 50 yaşındaki Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Dürdane Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Çoban'ın kamyon şoförü olan babası 50 yaşındaki Ekrem Çoban'ın ise işte olduğu belirtildi.

Askerden önce şoförlük yapan ve terhisine 5 ay kalan şehit Yavuz Çoban'ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul'un ise Hakkari'de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban'ın cenazesinin yarın Aksaray'da toprağa verilmesi bekleniyor.

KAPISINDA BEKLEYEN ASKERLERİ GÖRÜNCE OĞLUNUN ŞEHİT OLDUĞUNU ANLADI 

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Jandarma Er 20 yaşındaki Mesut Cengiz'in acı haberi memleketi Hatay'ın İskenderun İlçesi'ndeki baba evine kor gibi düştü.Bekar olan 5 aylık asker Mesut Cengiz'in ilçeye bağlı Denizciler Beldesi Şirinyurt Mahallesi'ndeki evine gelen askerler, baba işçi emeklisi 65 yaşındaki Ahmet Cengiz'e acı haberi verdi. Bu sırada 2 katlı eve Türk Bayrağı asıldı, kapıda bir ambulans da hazır edildi. Bu sırada dışarıda olan 4 çocuk annesi 60 yaşındaki Sultan Cengiz, evinin önündeki ambulans, ve askerleri görünce koşmaya başladı. Koşarken, kalabalığın kendi evinde toplandığı, evinin duvarına da Türk Bayrağı asıldığını fark eden Sultan Cengiz, oğlunun şehit olduğunu anlayıp ağlamaya başladı. Evinin kapısında yere yığılan Cengiz, komşuları tarafından koluna girilerek içeri alındı. Baygınlık geçiren anneye, sağlık ekipleri müdahale etti. Bu arada fenalaşan baba Ahmet Cengiz, ilaç verilerek uyutuldu.İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su da eve gelerek amca Emin Cengiz'e başsağlığı dileğinde bulundu. Teröre tepki gösteren amca Cengiz, "Bu çocukların ne günahı vardı" dedi.

ANNENİN ACI FERYADI, "KARA OĞLUM NEREDE"

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde kalabalık bir PKK'lı grubun saldırısında şehit düşen askerlerden 21 yaşındaki Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı Beğerli Beğerli Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü. Adeta bir barakada yaşayan anne Şerife ve baba Bekir Çetin, acı haberi vermeye gelen askeri yetkililer ile ambulansı görünce gözyaşlarına boğulup "Kara oğlum nerede" diye feryat etti. Şehidin evine akın eden yakınları sinir krizi geçirdi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde kalabalık bir terörist grubun saldırısında şehit düşen er 21 yaşındaki Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı Beğerli Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü. Şehidin isminin belirlenmesinin ardından Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Seydi Salman'dan oluşan heyet ile bir ambulans, Nazilli'ye 18 kilometre mesafedeki Beğerli Köyü'ne gitti. Köye ulaşmak için yaklaşık 6 kilometrelik toprak yoldan çıkan heyet, şehidin baba ocağına ulaştı. Adeta bir barakada yaşayan şehidin annesi Şerife ve babası Bekir Çetin, karşısında askerleri görünce sinir kirizi geçirdi. Olduğu yere dizlerinin üzerine çöken anne Çetin, "Kara oğlum nedere, evladım nerede" diye feryat etti. Oğlunun şehit olduğunu anlayan baba Çetin gözyaşlarına boğuldu. Baygınlık geçiren acılı anne yapılan müdahalenin ardından eve alındı.

TERHİSİNE 90 GÜN VARDI

Beğerli Köyü'nün tek askeri, beş çocuklu Çetin Ailesi'nin de en küçüğü olan şehit er Çetin'in, dağıtım iznine geldikten sonra bir daha izin kullanmadığı, terhisine de 90 gün kaldığı öğrenildi.

ABLA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Acı haberi alıp anne ve babasının yanına koşan şehidin ablası Fatma Tuzsuz, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan acılı ablanın çığlıkları yürek dağladı. Şehidin yeğeni Süleyman Tuzsuz, "Dayım nerede, ona ne oldu. Ben daha askere gitmedim. Onun intikamını ben alacağım" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Dayısıyla en son iki gün önce telefonla konuştuğunu, kendisine "En kısa zamanda aranızda olacağım" dediğini anlattı. Çiftçilik yapan ailenin yokluk içinde büyüttüğü şehit er Çetin'in askerden geldikten sonra babasıyla birlikte çiftçilik yapmaya devam etmek istediği belirtildi.Şehitlerin isimleri 

Şu ana 5 şehidin ismi ve memleketi belli oldu.

Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer - Akşehir (Konya)
Üsteğmen Murat Bek (Yozgat)
Jandarma Er Koray Özel- (Adana)
Er Yavuz Çoban- (Aksaray)
Er Mesut Cengiz (Hatay)
Er Mehmet Çetin(Aydın)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol