PEKİ O İFADEDE NE VARDI?

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.

01 Eylül 2016 Perşembe 11:35
PEKİ O İFADEDE NE VARDI?

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'dan İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili çok konuşulacak bir iddia geldi. Çıray, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevden alınmasının arkasında, tutuklanan Sinop Valisi'nin ifadelerinin olduğunu iddia etti.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bu değişikliği beklediğini söyleyen Çıray, "İçişleri Bakanı'nın istifasını bekliyordum. Çünkü tutuklanan Sinop Valisi, abilerinin Emniyet Genel Müdürü ve İçişleri Bakanı olduğunu söylemiş" diye yazdı.

Bu açıklamasından sonra, Cumhurbaşkanlığı'nın Twitter hesabına bir tweet daha atan Çıray, "Sayın @tcbestepe kaybolmasını veya tıraşlanmasını engellemeli" uyarısında bulundu.


ÖZGÜR ÖZEL: ŞİMDİYE KADAR 20. KEZ İSTİFA ETMİŞ OLURDU...

Efkan Ala'nın istifasına ilişkin bir yorum da CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. Çağdaş Ses'e konuşan Özgür Özel, "Efkan Ala dünyanın herhangi bir başka ülkesinde görev yapıyor olsaydı şimdiye kadar 20. kez istifa etmiş olurdu" dedi.

"Türkiye'de sadece son 1 yılda gerçekleşen bombalı saldırılardaki sorumluğunu biz CHP olarak defalarca anlattık. İstihbarat zaafiyetine, güvenlik zaafiyetine dikkat çektik... Bunların tamamında Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olarak istifa etmesi gerekirdi.. Ama bugüne kadar bu istifası gecikmişti diyen Özel, "AKP 15 Temmuz'dan önce ülkeyi kötü yönetiyordu. 15 Temmuz'dan sonra ise hiç yönetemiyor.. Burada hükümet açısından da ciddi bir meşruiyet krizi ile karşı karşıyayız.. Bu hamleler toplumda yükselen tansiyonu düşermeye çalışan hamleler.. Ama bunun yeterli olacağını düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.

"AKP'DE İSTİFALAR DUYABİLİRİZ..."

Efkan Ala'nın istifasının "çok manidar" olduğunu söyleyen Özel, bu durumun basit bir istifa olmadığını vurguladı. "AKP'nin amiral gemisinin direği çatlamış durumda. İçeride görünenden çok daha büyük bir yarık olduğu ortada. Önümüzdeki günlerde AKP içinde çok sarsıcı ayrılıklar, istifalar duyabiliriz" diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mustafa Özdemir 2016-09-03 08:56:22

AKP'DE FETÖ'CÜ OLANLARIN ARANMASI SAÇMA BİR DURUM. AZ SAYIDA OLANLAR ÇOK SAYIDA OLANLARIN İÇİNDE ARANIR. BU NEDENLE AKP İÇİNDE FETÖ'CÜ OLMAYANLAR ARANMALIDIR. BELKİ BİR KAÇ KİŞİ ÇIKABİLİR.Soylu'nun bile onlar için ne dediğini sosyal medyade gördük.

Avatar
TALET MENTESE 2016-09-03 00:37:44

Mehmet biz akpkk gibi abd nin bob projesi degiliz

Avatar
Muammer 2016-09-02 11:50:20

Tutarsız ifadeler. Sinop valisi ifadesinde doğru söylemiş. Geçmiş iç işleri bakanları ve emniyet müdürlerinmüdürlerinin çoğu Fetö'cü olduğu malum. İstihbarat da zayıf doğru. Son zamanlarda görüyoruz ki kimin ne olduğu belli değil. Efkan Alá Fetö'cü olabilir mi bilemem herşey mümkün.

Avatar
Mülki amirler 2016-09-02 19:04:02

Mülki Amirlerin yaptıkları bütün işlemlere bakın, yakalananlara, içeri alınanlara, soruşturma geçirenlere, Özellikle son haftalarda Yalçın Akdoğan belediyelerde, adliyelerde kamu kurumlarında dolanıp duruyor, daha önce Fetö Akfırat olaylarını unutmamak lazım. Tapu müdürlüklerini Kimler kaymakamlıklara bağladı iyi araştırmak lazım herşey tapu müdürlüklerinde oluyor. Yalçın Akdoğan istifa etmelidir. Neye el attıysa elinde kaldı. Sayın cumhurbaşkanımızı en çok kullanan kişiydi.

Avatar
mehmet akpınar 2016-09-02 23:01:48

İşte CHP muhalefet anlayışı. "Bozulsunlar ,dağılsınlar biz beleşe konalım." Daha çok beklersiniz. Sırtlarında ki kamburun sayısı bile belli olmayan bu yönetim size hükümet mi teslim edecek ? Sonra siz mahkemeler kanalıyla bunlara gereğini yapacaksınız. Aklı başında her kes buna götü ile güler. Her ne haltsa,zamana yayıp iktidarlarını sürdüreceklerdir.

Misafir Avatar
sahin 2016-11-19 19:47:03 @mehmet akpınar

Bozdağ TBMM Genel Kurulunda Fethullah Gülen'e 'çete' diyen muhalefet vekillerine tepki göstererek "Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır.Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şey de açık. Devletin denetimi gözetimi altında açık.Her şey göz önünde olan... Hakkında savcılık kararı olmayan birine çete derseniz ona haksızlık edersiniz" ifadelerini kullandığı konuşmas

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ahmet Demir 2016-10-23 21:12:11

CHP Bu Ülkeye Ne Katmış. Eeee Bir Şey Katsaydi Zaten İktidar Olurdu. CHP Milletvekilleri Boş ve Gereksiz Konuşuyor. En Son 15 Temmuz da CHP l8deri ve CHP liler mi Sokakla4daydi. Kemal Bey mi Milleti Meydanlara Davet Etti.

Kimse Kimseyi Kandırmasın Bu Gün Seçim Olsa Ak Parti % 53 Bunuda Görün.Boyle Muhalefet Old7kca Ak Parti Hep İktidar....