PARTİYİ AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aktif siyasete dönecek mi? Dönerse AK Parti'de mi siyaset yapacak yoksa yeni bir oluşum mu olacak?

11 Ekim 2013 Cuma 18:31
PARTİYİ AÇIKLADI!

Ankara kulislerindeki son bilgileri aktaran Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Çelik, Cumhurbaşkanı Gül'ün bir gün aktif siyasete dönerse bunu AK Parti'de yapacağını iddia etti.

Çelik bu iddiasını geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Gül'ü ziyaret eden millletvekillerine dayandırdı.
Kelimesi kelimesine bu şekilde olmasa da Cumhurbaşkanı Gül, kendisini ziyaret eden AK Parti milletvekillerine "mealen" şöyle demiş: "Eğer bir gün aktif siyasete dönmeye karar verirsem, bunu yapacağım yer bellidir. Böyle olacak diye demiyorum ama şu anki görevim biter ve tekrar politikaya dönersem, elbette partimde, AK Parti'de siyaset yaparım."
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu açıklamasıyla muhalefetin çıkardığı dedikodulara son verirken Murat Çelik, yazısının son bölümünde şu yorumu yapıyor: 
"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül;
- Geleceğe dair kesin bir ifadede bulunmuyor. Kendini bağlayacak hiçbir beyanı yok.
- Siyaset üstü konumu ile yürütmekte olduğu görevin hassasiyet ve kutsiyetine vurgu yapıyor.
- "Aktif siyasete döneceğim" demiyor, "dönerim" de demiyor. Hâtta "dönebilirim" bile demiyor; sadece "Eğer bir gün dönersem..." diyor.
- Eğer bir gün yeniden aktif siyasette yer alırsa, bunun (kimilerinin iddia ettiği şekilde) herhangi başka bir parti çatısı altında olmayacağının altını çiziyor. "Benim zaten kurucusu olduğum, kendi partim var" demeye getiriyor. Böyle bir durumun ortaya çıkması hâlinde, adresinin tabiatıyla Adalet ve Kalkınma Partisi olacağını söylüyor."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.10.2013 18:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol