PARTİYE BAK! YARDIM MALZEMESİNİ SATMIŞLAR...

Mersin'de 2 ayrı depoda yapılan aramada bakın hangi partinin ilçe örgütü 'Van depremi' sonrası depremzedeler için toplandığı belirlenen bin 125 çuval yardım malzemesini pazarda satmak için depolamış?

08 Ocak 2013 Salı 13:44
PARTİYE BAK! YARDIM MALZEMESİNİ SATMIŞLAR...

 Bir ihbarı değerlendiren Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, çevik kuvvet polislerinin desteğinde merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Şevket Sümer Mahallesi'ndeki bir depoda arama yaptı. Çilingir vasıtası ile açılan depoda yapılan aramada, içerisinde giyecek malzemelerinin bulunduğu 728 çuval yardım malzemesi ele geçirildi. Deponun BDP Akdeniz İlçe yöneticisi Abdurrahman K. tarafından kiralandığını belirleyen polis, bu kişi ile yaptığı görüşmede, malzemelerin geçen yıl 'Van depremi' sonrası partisi tarafından depremzedelere yardım amacı ile toplandığını söyledi. Abdurrahman K.'nın ifadeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren polis, Güneş Mahallesi'nde ikinci bir depoda daha arama yaptı. Aynı kişi tarafından kiralandığı belirlenen ikinci depoda yapılan aramada da 397 çuval yardım malzemesi ele geçirildi.

BDP'li yönetici Abdurrahman K., kameralar önünde polise verdiği ifadesinde, malzemelerin, geçen yıl 'Van depremi' sonrası partisi tarafından depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri olduğunu, bir kısmının Van'a gönderildiğini, kalanların ise bu depoda muhafaza edildiğini söyledi. BDP'li yönetici, yardım malzemelerinin bir bölümünün ise bazı masrafların karşılanması için pazarda satıldığını da belirtti. Malzemelerin ele geçirildiği depoları mühürleyen polis, BDP'li yöneticiler hakkında 'izinsiz yardım toplamak', '2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'na Muhalefet' ve 'güveni kötüye kullanmak' suçlarından soruşturma başlattı.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol