ORDU'DA KORGENERAL SIKINTISI

28 Şubat operasyonu sonucu bir Korgeneral daha tutuklandı. Tutuklu Kor sayısı 14’e yükselince...

11 Mayıs 2012 Cuma 10:57
ORDU'DA KORGENERAL SIKINTISI

 28 Şubat operasyonunun 4. dalgasında bir Korgeneralin daha tutuklanması, bu yıl yapılacak Yüksek Askeri Şura toplantısı için de sıkıntıya neden oldu. Tutuklanan Kor sayısı 14’e, bu yılki YAŞ listesinde bulunan ve terfi sırası gelen Kor sayısı ise 10’a yükseldi.  Bu yıl Deniz Kuvvetlerinde terfi edecek Koramiral kalmadı. Kara’da 4, Hava’da ise sadece 2 Korgeneral kaldı.

Son dalga operasyonu ile 6 muvazzaf general daha tutuklanırken, bunlar arasında, Ağustos ayındaki YAŞ toplantısında terfi sırası gelen Korgeneral Tevfik Özkılıç da bulunuyor. Balyoz, Andıç, 28 Şubat gibi davalardan halen Korgeneral ve amiraller, Korkut Özarslan, Yurdaer Olcan, Nejat Bek, Mehmet Otuzbiroğlu, Kadir Sağdıç, Korcan Polatsü, Ziya Güler, Turgut Atman, Mehmet Eröz, Rıdvan Ulugüler, Deniz Cora, İsmail Hakkı Pekin, Can Erenoğlu ve Tevfik Özkılıç tutuklu bulunuyor.
6 İSİM KALDI
Bu isimlerden, İsmail Hakkı Pekin, Nejat Bek, Korkut Özarslan, Mehmet Eröz, Tevfik Özkılıç, Yurdaer Olcan, Mehmet Otuzbiroğlu, Kadir Sağdıç, Korcan Polatsü, Ziya Güler, bu yılki YAŞ listesinde yer alıyor. TSK personel yasasına göre tutuklular terfi edemiyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol