OPERASYONDA İZMİR DE VAR...

28 Şubat soruşturması kapsamında sabahın erken saatlerinde 2. operasyon düzenlendi.

19 Nisan 2012 Perşembe 10:48
OPERASYONDA İZMİR DE VAR...
Dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın da aralarında bulunduğu 6 emekli askerin yanısıra çok sayıda muvazzaf hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi. Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında sabahın erken saatlerinde 2'nci operasyon başlatıldı. Operasyon İstanbul, İzmir ve Adana'nın da aralarında bulunduğu 7 ilde yapılıyor. Ankara'da muvazzaf 2 subaya ait evde arama yapılıyor. Aramanın polisin yanısıra merkez komutanlığı askerleri tarafından yapıldığı bildirildi. Bu arada geçen hafta yapılan ilk operasyonda, aralarında dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir'in de bulunduğu 31 kişi gözaltına alınırken, 18'i tutuklanmıştı.
EMEKLİ TÜMGENERAL ÖZKASNAK'IN EVİNDE ARAMA 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında başlatılan operasyonun 2'nci dalgasında, emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki evinde arama başlatıldı. Emekli Tümgeneral Özkasnak'ın Yalıkavak Beldesi Gümüşkaya sitesinde jandarma korumasındaki villasında bugün saat 08.00'de arama başlatıldı. Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın evinde olduğu ve gelen sivil polislere kapıyı açarak içeri davet ettiği belirtildi. Villanın önünde bekleyen jandarmaların da sivil polislerin gelmesinin ardından, 100 metre uzaklıkta bulunan Gümüşkaya Karakolu'na döndükleri gözlendi. Gazetecilerin eve yaklaşmasına izin verilmiyor.
İSTANBUL'DA 4 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat Soruşturması'yla ilgili olarak İstanbul'da da emekli 2 albay ve 2 yarbay hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi. Bu kişilerin kaldığı adreslerde de arama yapıldığı, aramaların ardından soruşturmanın yürütüldüğü Ankara'ya gönderilecekleri bildirildi. 28 Şubat Soruşturması'na yönelik olarak geçen hafta düzenlenen ilk operasyonlarda 29 kişi gözaltına alınmış ve aralarında emekli Orgeneral Çevik Bir'in de bulunduğu 18 kişi tutuklanmıştı.
AFYONKARAHİSAR'DAKİ ASKERİ LOJMANLARDA ARAMA...
Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında başlatılan operasyonun 2’nci dalgasında, Afyonkarahisar'daki askeri lojmanlarda da arama yapılıyor. Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında sabahın erken saatlerinde başlayan 2’nci operasyon kapsamında Afyonkarahisar'daki Ordu Bulvarı üzerinde bulunan askeri lojmanlarda da arama yapılıyor. Aramada polislere merkez komutanlığı askerlerinin eşlik ettiği bildirildi.
İZMİR'DE EMEKLİ ALBAY...
İzmir’de de bir emekli albayı gözaltına almak için evine giden polisler, aranan kişiyi bulamadı.

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol