MOLOTOF KOKTEYLİ ATAN VURULSUN!

Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı'nın terör estiren molotofkokteyli atan göstericeler için istediği talep çok konuşulacak.

14 Kasım 2011 Pazartesi 16:57
MOLOTOF KOKTEYLİ ATAN VURULSUN!

 Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, izinsiz gösterilerde kullanılan ve ölümlere neden olan molotofkokteylinin hukuktaki isminin 'Likit bomba' olarak değiştirilmesini istedi. Ardından çok tartışılacak talebini dile getirdi:

"Molotof kokteyli atanlara gerektiğinde silah kullanılmalıdır ve gösterici o an vurulmalıdır" dedi.

Avcı, bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının korsan gösterilerde kullandıkları molotofkokteylinin atılması sonucu üzücü olayların yaşandığını söyledi. Molotof kokteylinin meyve kokteyli olmadığını ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"Bu yanıcı ve yakıcı maddelerden oluşan, benzinle, mazotla muhtelif yanmayı geciktirici malzemelerden yapılmış çok özel bir bombadır. Bunu herkes yapamaz. Yapsa bile o neticeyi alamaz. Özel hazırlanmış bu malzemenin adı her ne kadar molotof kokteyli olsa da bunun adının aslında hukukta değişmesi lazım. Bunun adının 'Likit bomba' ya da buna benzer bir tabirle isimlendirilmesi gerekiyor. Türk Ceza ve Terörle Mücadele Kanunu'na 'Likit bomba' olarak girmesi gerekmektedir. Bu bomba insanların ölümüne, evlerin, işyerlerinin yanmasına neden olmaktadır."
 
MUHTELİF MALZEMELERDEN YAPILMIŞ ÖZEL BİR BOMBADIR 
 
Molotof kokteylinin atıldığı gösterilerde kademeli olarak silah kullanılması gerektiğini anlatan Avcı, şunları söyledi: 

"Bir yere bir taarruz varda başka türlü bu taarruzu püskürtemiyorsanız kademeli olarak silah kullanılabilir. Molotof meselesinde de adının hukuk ve kanuna belli bir bomba likit bomba olabilir başka bir isim olabilir bomba adıyla girip buna karşı silah kullanılabilir. Molotof kokteyli atan gördüğünüz vakit emniyet güçlerine vurabilme yetkisi verilmeli ve o an vurulmalıdır. Yoksa daha çok canımız yanar." Bu meseleye acilen çözüm bulunması ve kanun çıkarılması gerektiğini belirten Avcı, sözlerine şöyle devam etti: "Bu meyve kokteyli değil ölüm kokteyli. Benzinle, mazotla, muhtelif malzemelerden yapılmış özel bir bombadır. Bunun adı hukukta değişmeli ve likit bomba adını alması gerekir. Bu nedenle bununla ciddi şekilde mücadele edilmelidir. Her ne kadar kanun ve mevzuatlar ciddi hazırlanmış olsa da bazı eksiklikleri vardır. Bu eksiklerden biri de likit bomba eksiğidir. Bu meseleye bu yönde bir çözüm bulunmalıdır." 

BU TERÖR EYLEMİDİR
 
Ailelerin çocuklarına da sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Avcı, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Bunun yanında çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bu hiçbir hakkın talebi değildir. Hak talep eden insan öldürmez. Çocukları öldürmez. Adana'da 4. kez çocukların elinde bomba patlıyor. Bu çocuklardan ikisi dün öldü. Üç çocuğun ise uzuvları koptu. Bu bir hak talebi değil, terör eylemidir."Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol