MİNİK SELEN ANNESİNE KAVUŞUYOR

Serpil Keskin, bir yaşındaki kızı Selen’e dört ay sonra kavuşacak.

30 Eylül 2011 Cuma 20:26
MİNİK SELEN ANNESİNE KAVUŞUYOR
 İZMİR Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik yapılan operasyonda tutuklanan, aralarında belediye genel sekreteri ve belediye başkan yardımcılarının da bulunduğu 17 kişiden Serpil Keskin, Nagihan Genç ve Reha Pekerten tahliye edildi. Serpil Keskin, bir yaşındaki kızı Selen’e dört ay sonra kavuşacak. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi, bağlı 12 şirketin yanı sıra Karabağlar Belediyesi ve Aydın Kuşadası Belediyesi'ne geçen mayıs ayında baskın düzenlemişti. Özel yetkili cumhuriyet savcıları Fatih Genç, Ahmet Türkoğlu, Ali Çelik ve Birol Çengil'in yürüttüğü soruşturmada eski genel sekreter Sait Ersu Hızır, Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç, genel sekreter yardımcıları Serpil Baran, Ferda Eser, 5 daire başkanı, 15 belediye şirketi müdürü ile yardımcısı, 10 şube müdürü, firma yetkilisi ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 34 kişi ihaleye fesat karıştırmak ve kişisel menfaat temin etmek suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç ile Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin, Büyükşehir Şirketler Genel Koordinatörü Hilmi Özen, Grand Plaza Genel Müdürü Reha Pekerten, Büyükşehir Alım Şube Müdürü Mehmet Sayar, Adnan Saygun Kültür Merkezi Müdürü Nagehan Genç, organizatör Ata Karataş, Hakan Say, Ömer Devrim Ergin, Harun Aslan, Mustafa Çakar, firma yetkilisi Erden Erdener, organizatör Alaattin Eraslan, Kuşadası Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Erdoğan Uyan ve Büyükşehir Protokol Müdür Vekili Zeki Karatay 'usulsüz evrak düzenleme', 'devleti zarar uğratma' ve 'ihaleye fesat karıştırma' suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Daha önce dört kez tahliye istemleri reddedilirken, ayda bir yapılan tutukluluğa itirazı dosya üzerinden değerlendiren nöbetçi mahkeme üç sanığın tahliyesine karar verdi. 

SÜRPRİZ TELEFON 
Bergama Kadın ve Çocuk Tutukevinde bulunan Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin, Adnan Saygun Kültür Merkezi Müdürü Nagehan Genç ile Buca Cezaevi’nde tutuklu Grand Plaza Genel Müdürü Reha Pekerten akşam saatlerinde tahliye edildi. Tahliye kararının ardından, Serpil Keskin, ablasının evini telefonla arayıp, 'Biz Nagehan ile birlikte tahliye olduk. Eve geliyoruz' dedi. Aileler bu telefonla büyük sürpriz ve heyecan yaşadı. Serpil Keskin’in eşi Murat Keskin durumu öğrenince evinde bekleyemedi ve bir yaşındaki kızı Selen’i alıp karşılamak için araçla Bergama’ya doğru yola çıktı. Soruşturma kapsamında halen tutuklu 14 kişi bulunuyor. 

Son Güncelleme: 15.08.2015 04:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol