banner1700

MİLLETVEKİLİNE YUMRUKLU SALDIRI!

CHP Bursa il kongresinde çıkan olayda geçen yıl Mudanya ilçe başkanlığı görevinden alınan Hasan Yıldırım, eski Bursa milletvekili Abdullah Özer'e yumruklu saldırıda bulundu.

07 Ağustos 2011 Pazar 20:56
MİLLETVEKİLİNE YUMRUKLU SALDIRI!

Burnu kanayan Abdullah Özer’in tedavisi kongre salonunda yapılırken kaçan Hasan Yıldırım, polis tarafından aranıyor.

Olağanüstü kongrede eski başkan Gürhan Akdoğan ve eski Nilüfer ilçe başkanı Metin Çelik aday olurken, yeterli imzayı bulamayan mevcut başkan Erhan Sevimli aday olamadı. Adayların listelerinin incelenmesi sırasında, geçen aralık ayında Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun ziyareti sırasında alkollü olarak otel görevlisi kadına sarkıntılık yaptığı iddiası ortaya atılınca Mudanya ilçe başkanlığından alınan Hasan Yıldırım, milletvekili Abdullah Özer'e yumruk attı. Özer, burnuna isabet eden yumrukla yere düşerken Yıldırım kargaşadan yararlanarak kaçtı.

Burnu kanayan Abdullah Özer'e salonda partililer müdahale etti, ve buz konulup burnuna tampon yapıldı. Olay üzerine gelen polisler kaçtığı için salonda bulunmayan Hasan Yıldırım'ı aramaya başladı.

Şikayetçi olmayan Abdullah Özer, listeleri incelerken birden Hasan Yıldırım'ın yumrukla saldırdığını söyledi. Yıldırım'ın görevden alınması nedeniyle kendisini buladığını belirten Abdullah Özer, "Vuran kişiyi gördüm. Daha önce genel başkanımızın geldiği bir yemekle ilgili söylememiz olmuştu. Bildiklerimi anlatmıştım. Konu mahkemeye intikal etmişti. Hasan Yıldırım ile herhangi bir tartışmamız da olmamıştı. Kendisine hakim olamadı herhalde" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli ise olayın rahatsız edici olduğunu, tasvip etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Kaleli, "Bu şiddetin bir şekilde siyasi partilerde de olması topluma doğru bir örnek teşkil etmiyor. Çok üzüldüm. Daha önce kendisiyle ilgili bir süreç yaşanmıştı. O sürecin içinde de maalesef yaşanan olayla ilgili Abdullah Bey'in bir söylemi olmuştu. Bunun çirkin bir rövanşı olmuş" dedi.

AKDOĞAN BAŞKAN SEÇİLDİ

Eski milletvekili Abdullah Özer'e yumruklu saldırının yapıldığı CHP il kongresinde kullanılan 504 oyun, 248'ini alan Gürhan Akdoğan başkanlığa seçildi. Diğer aday Metin Çelik ise 245 oyda kaldı, 11 oy ise geçersiz sayıldı. Seçimlerin ardından değerlendirmede bulunan Akdoğan, "Çok dengeli ve mücadeleci bir kongre oldu. Barış içinde bitti. Bundan sonra CHP'nin Bursa'da büyümesi için gerekeni yapacağız. Çok ilginç şeyler yaşadık. Herşeyi geride bıraktık" diye konuştu.

ESKİ MİLLETVEKİLİNE YUMRUK ATAN SALDIRGAN YAKALANDI

CHP Bursa Olağanüstü İl Kongresi’nde eski milletvekili Abdullah Özer’e yumruklu saldırıda bulunduktan sonra kaçan CHP Mudanya eski İlçe Başkanı Hasan Yıldırım, polis ekiplerince yapılan takip sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Yıldırım’ın yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi

Anahtar Kelimeler:
MilletvekiliAbdullah Özer
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol