METROPOLLERDE BOMBA ALARMI!

Emniyet ve jandarma birimlerinin 40 bombacının Türkiye'ye giriş yaptığı istihbaratını aldığı ve 81 ilin acil kodlu yazıyla uyarıldığı öğrenildi

29 Eylül 2011 Perşembe 17:39
METROPOLLERDE BOMBA ALARMI!

 Eli kanlı terör örgütü PKK'nın eylemsizlik kararını kaldırmasının ardından bomba eğitimi almış 40 teröristi metropellere bombalı saldırı düzenlemesi için gönderdiği bilgisi polisi ve jandarmayı alarma geçirdi. 

PKK'lı bombacılardan ikisi Adana ve Bodrum'da keşif yaparken yakalanırken, diğeri Ankara'daki bombalı eylemi gerçekleştirdikten sonra kayıplara karıştı. 

Alınan istihbarat sonucunda 2'si yakalanan teröristlerden 38'inin yakalanması için 81 ilde kırmızı alarm verildi.

Genel seçimlerden sonra istediğini elde edemeyen terör örgütü PKK, 15 Temmuz'dan sonra eylemsizlik kararını kaldırarak kanlı baskınlar yapmaya başladı. Terör örgütü, bombalı eylemler yapmak için Kuzey Irak'taki kamplarda bomba eğitimi görmüş 40 teröristi Türkiye'ye gönderdi. Teröristlerin yeni anayasa ve barış sürecini sabote etmek için özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya gibi metropol şehirlerde ses getirecek eylem yapmak için Türkiye'ye gönderildiği öne sürüldü. Bu kapsamda bütün illerde ve turistlerin yoğun olduğu bölgelerde jandarma ve polisin geniş güvenlik önlemi aldığı, bütün ihbar ve istihbarat bilgilerini titizlikle değerlendirdiği kaydedildi.

İKİ HAİN KISKIVRAK YAKALANDI

Türkiye'ye giriş yapan ve eylem yapmak isteyen bir bombacı kendisine yardım eden 5 kişiyle birlikte 4 Eylül'de Adana'da emniyetin yapmış olduğu başarılı bir çalışma sonucunda kimsenin burnu kanamadan yakalandı. PKK'nın Kuzey Irak'taki merkez kampı Kandil'de bomba eğitimi aldıktan sonra Hakkari üzerinden Türkiye'ye giriş yapıp önce Diyarbakır'a ve buradan da eylem yapmak üzere Adana'ya gelen D.B.İ. ise, durağa bomba koymak isterken yakalanarak kanlı eylemin önüne geçildi. Üzerinden 5 kilogram A-4 patlayıcı çıkan bombacı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

O BOMBACI HALA KAYIP!

Türkiye'ye gelen bombacılardan biri ise kanlı eylemini Ankara'da gerçekleştirdi. Kumrular'da bir otomobile bomba koyan terörist, 3 kişinin ölmesine, 34 kişinin yaralanmasına neden oldu. Bombacının olaydan hemen sonra kimliği tespit edilerek, yakama çalışmalarına hız verildi.

KEŞİF YAPARKEN YAKAYI ELE VERDİ

PKK'nın turistik il ve ilçelerde bombalı eylem yapmak için gönderdiği teröristlerden Şemsettin E. (38) Bodrum'da Barlar Sokağı'nda keşif yaparken yakalandı. Polisler tarafından saniye saniye izlenen ve sokak ortasında etkisiz hale getirilen bombacının kaldığı otelde yapılan aramada 2.5 kilogram patlayıcı ele geçirildi. Evli ve iki çocuk babası olan zanlı ile ona yardım eden 3 kişi, mahkemeye çıkartılarak tutuklandı.

POLİS VA JANDARMA KIRMIZI ALARM VERDİ

Alınan istihbarat sonucunda 2'si yakalanan teröristlerden 38'inin yakalanması için 81 ilde kırmızı alarm verildi. Özellikle eylem yapılması en yüksek iller arasında olan İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'da alarmın seviyesi daha da yükseldi. PKK'nın eylem taktiğini değiştirerek daha kalabalık olduğu için seçtiği metro, okul önleri, otoparklar, duraklarda polisler kimseye göz açtırmıyor.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol