banner1700

MEĞER BU YÜZDEN KAÇIRILMIŞ!

Şemdinli ve Foça saldırılarının ardından milletvekili kaçıran PKK'nın sansasyonel eylemlerinin şifresi telsizden çıktı.

16 Ağustos 2012 Perşembe 12:25
MEĞER BU YÜZDEN KAÇIRILMIŞ!

 Şemdinli ve Foça saldırılarının ardından milletvekili kaçıran PKK'nın sansasyonel eylemlerinin şifresi telsizden çıktı. Teröristler inlemeye takılan konuşmalarında Aygün'ün kaçırılması konusunda 'Bu eylem çok ses getirecek, hükümet istifa etmek zorunda alacak' diyor

PKK'nın son bir ayda peş peşe gerçekleştirdiği sansasyonel eylemlerin şifresini, teröristlerin telsiz konuşmalarını dinleyen istihbarat birimleri çözdü.  Terör örgütünün, Şemdinli baskını, Foça'da iki askerin şehit edilmesi ve CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'nün kaçırılması gibi sansasyonel eylemleri hükümeti istifaya zorlamak amacıyla gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
 2012'yi  'final yılı' ilan eden örgüt sansasyonel eylemlere yöneldi. Terör örgütü bu kapsamda Şemdinli'ye yönelik bir prestij eylemine girişti. Ancak şifreli telsiz konuşmalarını çözen istihbarat birimleri Şemdinli'nin kana bulanması planını boşa çıkardı. İlçeyi ele geçirmeyi hedefleyen yaklaşık 400 PKK'lı güvenlik güçleri tarafından bozguna uğratıldı. Bozguna uğrayan örgüt Geçimli Jandarma Karakolu'na saldırıp 6 asker ile iki korucuyi şehit etti. Bunu İzmir Foça'daki sansasyonel eylem izledi. İki askerin şehit edildiği Foça saldırının ardından bir sansasyonel eylem de Tunceli'de CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla gerçekleştirildi.
 'SON İŞ ÇOK SES GETİRECEK'
 Telsiz şifrelerini çözen istihbaratçılar, PKK'nın 'sansasyon' hevesinin nedenini de ortaya çıkardı. İşte Tunceli kırsal sorumlusu 'Munzur' kod adlı teröristin CHP'li Aygün'ün kaçırılmasından 24 saat önce aynı bölgedeki 'Murat' ve Kandil'deki 'Celal' kod adlı teröristlerle yaptığı konuşmalar:
 - Munzur'dan Murat'a: Araç Tunceli Ovacık'a geldi, izliyoruz...
 - Munzur'dan Celal'e: Foça'dan sonra sıra bizde. Talimat Kandil'den geldi.
Bu son iş çok ses getirecek.
 - Celal'den Munzur'a: Evet, planladığımız gibi Türkiye Cumhuriyeti hükümeti istifa etmek zorunda kalacak.
Vur vur, harp bekliyorum harp
 Hatay Erzin'de Şemdinli benzeri bir saldırısı girişimi de son anda engellendi. Örgütün Suriyeli elebaşılarından 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin'in Hatay'la ilgili yolladığı şifreli mesaj çözülünce güvenlik güçleri büyük bir faciayı engelledi. AKŞAM o şifreli mesaja da ulaştı. Bahoz Erdal, Metina Kampı'ndan Taylan kod adlı teröriste,  'Artık vur vur ne bekliyorsun? Harp bekliyorum harp' diye talimat gönderdi. Taylan'ın da bu mesajı Amanoslar'da bulunan 'İbrahim' kod adlı teröriste aktardığı ortaya çıktı. Güvenlik güçlerinin bu istihbaratı almasıyla olası bir saldırı püskürtüldü.

AKŞAM

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol