KOYUNLARI KULLANMIŞLAR...

Iğdır'da 3 araçlı polis konvoyunun koyun sürüsüne çarpmamak için yolun en dış bölümüne geçtiği, böylelikle yolun kenarındaki patlayıcının infilak ettirildiği ortaya çıktı.

09 Eylül 2015 Çarşamba 13:07
KOYUNLARI KULLANMIŞLAR...

 Türkiye, Dağlıca'da şehit düşen 16 askerin acısı dinmeden bu kez Iğdır'dan gelen haberle kahroldu. PKK'lı teröristler, polisleri taşıyan servis minibüsü ve ona eşlik eden otomobil geçerken önceden yerleştirdikleri 1 tonluk bombayı patlattı. Kalleş saldırıda 13 polis şehit oldu.

ŞEYTANIN BİLE AKLINA GELMEZ
 
Hain saldırının detayları ortaya çıkmaya başladı. PKK'lılar tarafından gidiş-geliş karayolunun ortasına bir kamyonun park edildiği ve yanına bir koyun sürüsünün yerleştirilmesi ile karayolu üzerinde doğal bir engel oluşturulduğu, üç araçlık polis konvoyunun da koyun sürüsüne çarpmamak için yolun en dış bölümünden seyir haline geçtiği, böylelikle yolun hemen kenarına yerleştirilen patlayıcının infilak ettirildiği anlaşıldı.
 
POLİSLERİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜLER
 
Milliyet gazetesinin haberine göre; Dağlıca'da yürekleri dağlayan 16 şehidin cenazeleri toprağa verilmeden PKK'lı teröristler bir katliam da Iğdır'da gerçekleştirdi. Iğdır'dan Nahcivan'a açılan Dilucu Sınır Kapısı'na göreve giden polislere 27 Ağustos'ta gerçekleştirilen saldırıda bir polisin yaralanması üzerine servis minibüsünü korumak için özel harekat polisleri görevlendirildi. Dün polisleri taşıyan servis minibüs ile refakat eden korumaları taşıyan otomobil tuzağa düşürüldü. Iğdır'dan hareket eden iki araç saat 08.45 sıralarında Aralık ilçesine bağlı Çamurlu köyü yakınlarından geçerken, PKK'lı teröristler yola önceden döşedikleri bombayı 500 metre uzunluğundaki kabloyla patlattı.
 
ARAÇLAR PARAMPARÇA OLDU
 
Yaklaşık bir ton olduğu değerlendirilen bombanın infilak etmesiyle birlikte araçlar parçalanırken ortalık kan gölüne döndü. Minibüste ve otomobilde bulunan 13 polis şehit oldu, yaralı bir polis ambulansla Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
İKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINDA
 
Şehit Başkomiser Mehmet Parlak (Kahramanmaraş), Başkomiser Yusuf Yelkenci (Zonguldak), polis memurları Fehmi Şahin (Aydın-Nazilli), Ali Koç (Ankara), Haluk Varlı (Van), Burak Zor (Gümüşhane), Yalçın Palıt (Osmaniye), Yaşar Doğancay (Bolu), Hasan Eser (Denizli), İbrahim Derindere (Adana), Adem Can Kurtaran (Yozgat) Bekir Serhat Kaya (Yozgat) ve Nebi Gündoğan'ın (Kırakkale) cenazeleri otopsi için morga kaldırıldı. Iğdır Valiliği tarafından hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada "Olay akabinde başlatılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu düşünülen 2 kişi yakalanmış ve operasyonlar devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.
 
KOYUN SÜRÜSÜYLE ENGEL
 
Saldırı ile ilgili alınan bilgiye göre; PKK'lılar tarafından gidiş-geliş karayolunun ortasına bir kamyonun park edildiği ve yanına bir koyun sürüsünün yerleştirilmesi ile karayolu üzerinde doğal bir engel oluşturulduğu, üç araçlık polis konvoyunun da koyun sürüsüne çarpmamak için yolun en dış bölümünden seyir haline geçtiği, böylelikle yolun hemen kenarına yerleştirilen patlayıcının infilak ettirildiği anlaşıldı.
 
Bu arada yerel kaynaklar, olayın yaşandığı noktanın hemen birkaç kilometre ötesinde Ermenistan sınırı olması nedeniyle eylemci PKK'lıların Ermenistan'dan sızmış olabileceğine dikkati çekti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 09.09.2015 13:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol