KOMUTAN 'CİNCİ HOCA'DAN YARDIM İSTEMİŞ!

Ankara’da silahını eskort kızlara çaldıran üst rütbeli subay, bulması için cinci hocadan yardım istemiş.

10 Eylül 2013 Salı 11:50
KOMUTAN 'CİNCİ HOCA'DAN YARDIM İSTEMİŞ!

 Pek çok askerle bürokratın isminin karıştığı askerî casusluk davasından filmleri aratmayan çapkınlık hikâyeleri çıktı. Çete üyesi kızların bilgisayarlarında bulunan kayıtlara göre, Ankara’da bir üst rütbeli subayın silahları birlikte olduğu kızlar tarafından çalındı. Silahlar konusunda birliğine bilgi veremeyen komutan, tüm aramalarına rağmen silahlarını bulamayınca çareyi cinci hocalara gitmekte buldu.

TSK’YI DA FİŞLEMİŞLER
Taraf gazetesinin iddialarına göre; askerî casusluk davası kapsamında yargılanan çete üyesi kızların, bürokratların yanı sıra irtibatta oldukları TSK mensuplarını da fişledikleri belirlendi. Çete üyesi kızların bilgisayarlarında bulunan kayıtlarda, çok sayıda subay ve astsubayla ilgili bilgilerin yer aldığı görüldü. Söz konusu kayıtlarda, birçok komutanla ilgili özel bilgiler yer aldı. Örneğin, Ankara’da görev yapan bir paşa ile ilgili fişlemede, paşanın Kemal Sunal filmlerini çok sevdiği ve orduda gizli gizli bu ünlü oyuncunun rol aldığı filmleri izlediği kaydedildi. Paşaya bu nedenle ordu içinde “Şaban” lakabı verildiği de kaydedildi. Yine bir başka TSK mensubu hakkında yapılan fişlemede, komutanın silahlarının çalınması nedeniyle yaşadığı sıkıntılar yer aldı. Fişleme kayıtlarına göre, çete üyelerinin talimatı üzerine komutanın evinde bulunan silahlar kızlar tarafından çalındı. Ve komutan da uzun süre silahları aradı ancak konuyla ilgili hiçbir yetkili makama şikâyette bulunamadı. Komutan son olarak çareyi, halk arasında cinci hoca olarak bilinen kişilerden yardım istemekte buldu. Ancak bu girişimlerden de sonuç alınamadığı kayıtlarda yer aldı.

RAPORLAR ÇETEDE
Davanın eklerinde, çete üyesi kızların TSK mensuplarından aldıkları belgelerle ilgili bilgilere de yer verildi. Buna göre, denizaltı, savaş uçağı ve radarlarla ilgili çok sayıda dokümanın dışında, üst düzey komutanların GATA’daki sağlık raporları da çeteye sızdırıldı. Bu komutanlar arasında, hâlen tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un da bulunması dikkat çekti. Ayrıca, geçmiş dönemde Karargâh’ta görev yapan tüm paşaların sağlık durumlarıyla ilgili bilgilerin çete tarafından takip edildiği belirlendi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 10.09.2013 11:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol