KOCAOĞLU'NDAN DUYGUSAL KONUŞMA!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonun ardından Başkan Aziz Kocaoğlu belediye binası önünde binlerce İzmirliye seslendi. Kocaoğlu'nun gözleri doldu...

02 Mayıs 2011 Pazartesi 17:53
KOCAOĞLU'NDAN DUYGUSAL KONUŞMA!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonun ardından  Başkan Aziz Kocaoğlu belediye binası önünde toplanarak operasyona tepki gösteren binlerce İzmirliye seslendi. Oldukça duygulu olduğu görülen ve konuşmasında zaman zaman gözleri dolan Kocaoğlu, operasyon kapsamında 42 kişinin gözaltında belirterek, biran önce serbest bırakılmalarını beklediğini söyledi.

 
Kocaoğlu şunları söyledi:
“Bugün belediyemize gelen görevliler evraklarımızı alarak götürmeye çalıştılar. Biz de avukat arkadaşlarımızla birlikte bütün bilgisayar kayıtlarımızın ve evraklarımızın fotokopisini çekerek vereceğimizi bildirdik. Şuanda bu işlemler devam ediyor. Değerli arkadaşlar, yaklaşık 42 kişinin ifadesine başvuruluyor. Bunların içerisinde tanıdım ve en az 40 yıldır, üniversite yıllarından beri beraber olduğum kader arkadaşlarım, gençlik arkadaşlarım pırıl pırıl arkadaşlarım var. Ben biran önce bu arkadaşlarımın serbest bırakılmasını talep ediyorum.

7 senedir biz mazlumun yanında olduk ve genelin çıkarını koruduk. Bugüne kadar bizim belediyemizde hiçbir yasal olmayan şey olmadı. İhale takipçiliği yapılmadı. Yapılan bütüm kamuoyu yoklamalarında, yapılan bütün değerlendirmelerde iki tane şeyde birinci çıktık. Bir tanesi dürüst başkan, ikincisi onurlu başkan...

Geçmişte de birçok belediye başkanlarımız gece yarısı evlerine, işyerlerine girilerek tutuklandı ve ertesi gün manşetler birinci sayfadan, bu hangi parti olursa olsun, birinci sayfada şu belediyede, bu belediyede yolsuzluk var derdi. Sonra bu arkadaşlar serbest bırakıldılar ve birçoğu beraat etti ama bu kararlar sadece 19 sayfada tek sütuna üç satırla verildi. Ben hangi partiden olursa olsun bu belediye başkanlarımızın manşetten yolsuzlukla suçlandıkları zaman hicap duydum, üzüldüm. Hangi partiden olursa olsun aradım geçmiş olsun dedim, elimden gelen her türlü desteği verdim. Hiç siyasi parti ayrımı gözetmedim.

Biz bu kenti kalkındırma için çalışıyoruz. Biz bu kentin tek başına İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak alt yapı sorunları çözdük, biz emekten yanayız. Taşeronu kaldırdık, Türkiye’ye örnek olduk.
Türkiye’de unutulmuş tarıma yedi senedir destek veriyoruz. Hayvancısından, çikçekcisine, fidancısına, besicisine destek veriyoruz. Kendi düşüncelerimizi insana bakışımızı yaşama geçirmek için 24 saat çaba gösteriyoruz.

Geçen gün sanki malum oldu bir televizyon kamerasına; “45 gün sora yapılacak olan seçimler yerel seçim değildir, genel seçimdir. İktidar yaptıklarını ve yapacaklarını, muhalefette yapacaklarını projelerini anlatarak genel seçim havasına sokulması gerekir. Büyükşehir Belediyesinin seçimi değildir, büyükşehir belediyesi seçimi 2 sene önce yapılmıştır. Herkes İzmirli hemşerilerimizin desteğiyle kimin ne kadar oy aldığını görmüştür.

Üç sene sonra da Büyükşehir’in yerel seçimde, herkes büyükşehir hakkında kucağında, avucunda, beynin de ne varsa ortaya döker. Ne varsa ortaya döker. İzmir’deki seçimi büyükşehir üzerinden yapmaya çalışmak, boş bir hayaldir, hedef sapıtmaktır ve havanda su dövmektir.
Hepinize teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmadınız buraya geldiniz. Biz 7 senedir birçok problemi, darboğazı aştık. İzmirli hemşerilerimizin verdiği desteğiyle aştık. Arseniği de aştık, onu da aştık, bunu da aştık. Bunu da aşmak boynumuzun borcudur.

Şimdi herkes işine gücüne, çoluğuna çocuğuna baksın, sakin olalım. Bundan sonraki görevliler tarafından yürütülecektir. Hep birlikte İzmirli olarak sükunet ve sakinlik içinde bu işi çözeriz, çözmek zorundayız. İzmir’i birçok yerde gösterdik, şimdi yine İzmir’in ne olduğunu bir kez daha göstereceğiz.
Değerli arkadaşlar 7 senedir bütün birimlerimiz, bütün şirketlerimiz neyimiz varsa sorumlular tarafından didik didik inceleniyor. Tabi incelenecek, ona bir şey dediğimiz yok. Bugün sabahın erken saatlerinde baskın yapılan konuların evrakı müfettiş raporlarına bağlanmış durumdadır. Demokratik bir ülkede İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin evrakları gelir incelenir, değerlendirilir, suçumuz varsa zaten çekmeye hazırız. 

63 yaşındayım, tam 63 yaşındayım arkadaşlar. Bugüne kadar hayatımın hiçbir evresinde bir saniye kapalı yer yoktur, bir saniye…Namusumla, şerefimle, haysiyetimle alnım açık, yüzüm pak olarak İzmirli hemşerilerimin güvenine layık olmaya çalışıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum, sükunetimizi koruyacağız. Ben size güveniyorum, sizin de bana güvendiğinizi biliyorum. Demokrasinin kalesi İzmir’den herkese bir demokrasi dersi daha vermek üzere hepinize saygılar sunuyorum benim canım hemşerilerim.”
 
Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan kalabalık Kocaoğlu’na desteklerini attıkları sloganlarla dile getirdi. CHP’nin il ve ilçe yöneticileri, belediye başkanları ve milletvekillerinin de içinde bulunduğu kalabalık, “Faşizme karşı omuz omuza”.
“İzmir azizdir aziz kalacak.” “Gün gelecek, devran dönecek AKP halka hesap verecek” “İzmir seninle gurur duyuyor.” “Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan ve çoğunluğu CHP üyesi olan kalabalık” sloganları attı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol