"KIZ KARDEŞİMİ Mİ BECERİYORSUN?" DEDİ VE...

"Ben seni uyarmadım mı? Kız kardeşimi mi ..."

05 Ağustos 2011 Cuma 19:22

ADANA'da 23 yaşındaki Şehmuz P., kız kardeşinden uzak durmasını istediği 25 yaşındaki Caner Apaydın'ı, basın açıklaması için görevli onlarca polisin bulunduğu parkın ortasında bıçakladı. Yaralı hastaneye kaldırılırken, kaçmak isteyen saldırgan ise polis tarafından yakalandı.

Olay, öğle saatlerinde İnönü Parkı'nda meydana geldi. Parktaki bir bankta kız kardeşi Z.P. ve Caner Apaydın ile birlikte oturan Şehmuz P., aniden ayağa kalkıp, üzerindeki bıçağı çekerek Apaydın'a saldırdı. İddiaya göre, "Ben seni uyarmadım mı? Kız kardeşimi mi beceriyorsun?" diye bağıran Şehmuz P., Caner Apaydın'ı sağ koltuk altı ve sol bacağından bıçakladı. Park önünde bir basın açıklaması için önlem alan Güvenlik, Terörle Mücadele ile Asayiş Şubesi görevli polisler çığlıkları duyunca olaya müdahale etti. Caner Apaydın'ı kanlar içinde gören Z.P. baygınlık geçirdi. Apaydın ise çağrılan ambulansla kaldırıldığı Adana Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı.

Kaçmak isterken yakalanarak 5 Ocak Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen Şehmuz P., ilk ifadesinde, "Kız kardeşimle birlikte oluyormuş. Uzak durmasını söyledim, dinlemedi. Ben de gerekeni yaptım" dedi. Sağlık kontrolüne götürülen Şehmuz P., gazetecilere ise "Hak etmişti, olması gereken oldu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol