KİRAZ ŞEHİDİNE AĞLADI...

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Özgür Küçük, memleketi İzmir'in Kiraz ilçesinde toprağa verildi.

01 Ekim 2011 Cumartesi 17:55
KİRAZ ŞEHİDİNE AĞLADI...

 Yeni Mahalle Camisi'nde toplanan binlerce vatandaş, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde slogan attı. Tekbirlerle şehidi son yolculuğuna uğurlayan Kirazlılar, gözyaşlarına boğuldu. İlçenin Hisar köyünde çiftçilik yapan baba İbrahim Küçük, anne Emine Küçük, iki kız ve bir erkek kardeşinin ayakta durmakta güçlük çektiği törende, aile fertleri zaman zaman ağıt yaktı.
İzmir Vali Vekili Ardahan Totuk, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay ile sivil ve askerî erkânın da hazır bulunduğu törende cenaze namazını, İl Müftü Vekili İlyas Öztürk kıldırdı. Her nefsin mutlaka ölümü tadacağını vurgulayan Müftü Öztürk, ancak rütbelerin ve makamların en yücesinin şehitlik olduğunu kaydetti. Hakların helâl edilmesinin ardından askerler tarafından omuzlara alınan şehidin tabutu, bir süre tekbirlerle cankurtarana kadar götürüldü. Ailenin ve protokol heyetinin selamladığı şehit, Hisar köyü mezarlığına defnedildi.
Şehit Özgür Küçük’ün ailenin dört çocuğundan en küçüğü olduğu, üç yıldır uzman çavuş olduğu belirtildi. Bolu Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı görev yaptığı, kaydırma birlik olarak Şırnak'a gittiği öğrenildi. Küçük'le en son bayram günü görüştüğünü anlatan acılı annesi, ikisi kız olan üç çocuğunu evlendirdiğini, sıranın Özgür'de olduğunu anlattı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol