"İZMİR'DE BASKININ AMACI SİYASİ..."

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sabah saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerine yaptığı baskında aramalar devam ediyor. Polisin belediyede ve bağlı şirketlerinde bulunan ihale evraklarını incelediği öğrenildi.

02 Mayıs 2011 Pazartesi 13:54

Aramanın duyulmasının ardından CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne geldi. Girişte gazetecilere açıklama yapan Yüksel, "Seçime 40 gün kala seçim sonuçlarını etkilemek için yapıldığını düşünüyorum" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nden çıkışta bir açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam ise, "Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne güveniyoruz" dedi. 

Polisin eş zamanlı baskınla İzmir Büyükşehir Belediyesi ile fuarcılık şirketi İZFAŞ ve diğer 14 belediye şirketine baskın yaptığı öğrenildi. Emniyet güçleri belediye binasının kapılarından görevli olmayanları içeriye almadı. 

Yapılan baskında Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları, ilgili şirketlerin genel müdürlerininin de makamlarında aramalar yapıldığı öğrenildi. İhaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk suçlaması ile yapılan baskında ihale belgelerine ve evraklara el konulduğu öğrenildi. Baskın sonucu gözaltına alınanların olduğu belirtilirken, gözaltı sayısının 50'yi bulacağı ve bazı şirket yöneticilerinin evlerine de baskın yapıldığı ileri sürüldü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol