İŞTE POLİSİMİZİ ŞEHİT EDEN O CANİLER...

Kayseri Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne dalan bomba yüklü aracın Hatay istikametinden geldiği iddiası gözleri yeniden PKK'nın Amanoslar yapılanmasına çevirdi.

28 Mayıs 2012 Pazartesi 15:41
İŞTE POLİSİMİZİ ŞEHİT EDEN O CANİLER...

Sabah'ın ulaştığı fotoğraflar Amanoslar yapılanmasına ilişkin önemli detaylar içeriyor. Geçen kasım ayında Mersin Aydıncık'ta yakalanan PKK militanı Barış Kızılçay'ın çantasından çıkan fotoğraf makinesi ve video kamerası kayıtlarını inceleyen polis, örgütün Amanoslar yapılanmasına ilişkin önemli fotoğraflar ve video kayıtlarına ulaştı.

ŞEHRE ÇOK YAKIN
Amanoslar kırsalında çekildiği anlaşılan fotoğraf ve video kayıtlarından, PKK'lı teröristlerin yerleşim birimlerine çok yakın oldukları anlaşılıyor. Öyle ki ezan sesi bile teröristlerin kamp kurdukları yerden duyuluyor. İlginç bir fotoğraf karesinde ise bir sokak kedisi yer alıyor. Sokak kedisi PKK'lı teröristlerin yerleşim birimlerine ne kadar yakın olduklarının başka bir kanıtı. Kameraya silahları ve terörist kıyafetleriyle toplu halde poz veren teröristlerin çok rahat olduğu gözlerden kaçmıyor. Fotoğraflardan teröristlerin sivil kıyafetle şehre indikleri de anlaşılıyor. Ateş yakarak ekmek yapan teröristler, zaman zaman dürbünle çevreyi gözetliyor. Sürekli polis telsizini dinleyen teröristler kullandıkları M-16 otomatik tüfekleri bir an olsun yanlarından ayırmıyor. Teröristler, tıpkı araziye çıkan asker gibi gece devriye atıyorlar.
KAYSERİ'DEKİ DÜZENEK Mİ?
Amanoslar yapılanmasında yer alan PKK'lı teröristlerin bölgede birçok yere mühimmat gömdüğü belirtiliyor. Aydıncık operasyonunun ardından Amanoslarda yer gösterimine götürülen PKK'lı terörist Bayram Daimi o mühimmat gömülerinden birini gösterdi. PKK'lı teröristin gösterdiği yerde bomba düzenekleri bulundu. O düzeneklerin, Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne dalan bomba yüklü araçta kullanılan düzeneklerle aynı olup olmadığı araştırılıyor. Barış Kızılçay'ın ifadesinde yer alan ayrıntılara göre 45-50 kişilik Amanoslar yapılanması İskenderun, Dörtyol, Osmaniye ve Engizekler olmak üzere 4 grup halinde faaliyet gösteriyor. Yapılanmasının başındaki isim "Dersim" kod adlı İzzettin İnan. Malatyalı İzzettin İnan, gazetecilik okurken okuldan ayrılmış ve örgüte katılmış. Yapılanma sorumlusu her ne kadar Malatyalı olsa da Amanoslar yapılanmasına örgütteki Suriyeliler hakim. Bomba yapım uzmanı Barış Kızılçay'ı eğiten ve Amanoslara gönderen kişi PKK Özel Kuvvetler sorumlusu Şahin Cilo kod adlı Suriyeli Ferhat Abdi Halil. Suriyeli sözde komutanın yardımcıları yine Suriyeli. Amanoslar yapılanması doğrudan 'özel kuvvetler'den talimat alıyor. Kandil'i by-pass eden bu sistem 'özel kuvvetler' ile HPG arasında gerilime neden oluyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol