banner1700

İŞTE DAĞLICA'NIN ARKA PLANI...

Terörle mücadelede efsane haline gelen emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Dağlıca olayına açıklık getirdi.

13 Eylül 2015 Pazar 01:31
İŞTE DAĞLICA'NIN ARKA PLANI...
 İşte Osman Paşa'nın o açıklamaları:
" Bir kuyu hayal edin, ama bu kuyunun tabanı ve ağzı geniş olsun. Siz tabandasınız. Kuyunun ağzında da etrafı çevrili, dağlar, kayalıklar, yükseltiler var. Orada da PKK var. Dağlıca'yı çevreleyen dağlarda PKK var ve bu bölge aynı zamanda Kuzey Irak'taki PKK kamplarına geçiş güzergahı üzerinde. Oranın doğusu İkiyaka Dağları'na açılır. Batısı Oramar'a açılır. Oramar'da PKK'nın boşalttığı beş köy vardır, bizim Alandüzü dediğimiz yer. Beş dağın arasında PKK'lılar yaşar. Orası bir vadiyle Kuzey Irak'taki Avaşin kampına bağlıdır. Dağlıca çok kritik bir mevkidir. Hem İkiyaka dağları, hem Oramar hem de Oramar'ın hemen aşağısında, 8-10 kilometre ötesindeki PKK'nın Kuzey Irak'taki kampı nedeniyle. Siz ikiyaka dağlarını kaldırmadan, o bloku yok etmeden siz mayını şunu bitiremezsiniz. Havan atıyor sen karşılık veriyorsun. Böyle birşey olur mu? Dağdaki silahlı eşkıya düşmandır ve düşman gibi muamele edilmesi gerekir.

DEVLET ORTALIKTA YOK...
Kürt vatandaşlar ile PKK ve milislerini ayıracaksınız. Orada devlet olarak kırsal da ve kentlerde sağlanamamış olmasından kaynaklanıyor bugün olup bitenler. Orada siz PKK'nın yanında olmak zorundasınız. İnfaz ederler. Devlet yok ki sığınsınlar. Polis karakolda, asker kışlada. PKK kontrol ediyor, kimlik kontrol yapılıyor bu devletin egemenliği demektir. Bunu sağlayamıyorsan ben Kürt vatandaşı olarak sana nasıl güveneyim. Ensemde namlu var. 
BUNU YAPANLAR MİLİSTİR...
Oralar egemenliktir ve TC oradaki egemenliği elde etmekte zorlanmaktadır. Cizre'nin aynısını Yüksekova ve Çukurca'da yaşadım. Nüfus olarak çok uygun, kolay kavranamayacak bir ilçe Cizre. Rahatlıkla kentin içinden ayrılabilir ya da girişler yapabilirsin. PKK, 70'li yıllarda yayınlanan gerilla kitaplarındakilerin aynısını yapıyor. Şehir gerillasının tüm taktiklerini uyguluyor. Cizre'de yaşananların geç kalınışın işareti. 3 yıl PKK orada köpeksiz köyde çomaksız oynamış. Bunu yapanlar milistir. Diğer ilçeler de öyle. 

PKK'NIN NİYETİNİ ANLAYAMADILAR...
PKK'nın niyet ve maksadını anlayamadılar hala. Yönetim kadrosu kim bileceksiniz. Ne yaparsanız yapın, lider kadroda kayıp var mı yok mu? Yönetim kadrosu çok önemli. Bunları bulacaksınız. Önce halkı konuşalım. Halk burnundan soluyor. İşin gittikçe zorlaştığını görüyor. Artık bir çare istiyor. Bir ülkede terör bitirilemiyorsa kesinlikle dış destek alıyordur. 

KIRDIĞIN YUMURTA KIRKI GEÇTİ...
PKK'nın kamplarının bulunduğu bölge Mesut Barzani'ye aittir. Ondan farklı birşey beklememek gerekir. Senin hükümetin kendine gel demeli ama bunu diyemezsin. Ona diyeceksin ki kırdığın yumurta kırkı geçti, kırk bir olmayacak bak o zaman neler oluyor. Arkasında ABD var, İsrail var bu doğru ama onlara da birşey diyeceksin.

SİYASİ İRADE ŞAŞKIN...
Karakollar sabit. Bu mücadele sabit olmayı kabul etmez. Eninde sonunda seni vuracak. Sürekli hareket edeceksin. O nasıl yaşıyorsan sen de öyle yaşayacaksın. Hiçbir halta yaramıyorlar. Bu eski düzen, kara düzen. Bırakın araziyi artık, kentlerde, ilçelerde bile duruma hakim değilsiniz artık. Bence operasyon yapılmalı ama bunu yapmıyorlar. Gecikiliyor. Siyasi irade derseniz şaşkın.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.09.2015 01:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mete belen 2015-09-14 01:46:13

siyasi irade zaten 13 yıldır şaşkın.amerikanın emir eri gibi çalışıyor.mit amerikanın emirlerini yerine getiriyor.iyi de türk devlleti nerede ??amerikanın adımını bu ülkeye sokanlar bu durumlardan sorumludurlar.sorun 60-70 sene evveline dayanır.istiklal harbi yaptığın bir ülke ile ayni safta yer alman garip bir tutum.baştan yanlış işler yaptılar.şimdi cezasını fazlası ile ödüyorlar.