İMPARATORU UÇMAK VURDURMUŞ!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İbrahim Tatlıses'in vurulması olayının zanlısı Abdullah Uçmak ile ilgili eldeki delillerin yeterli olduğunu söyledi.

17 Mart 2011 Perşembe 12:28
İMPARATORU UÇMAK VURDURMUŞ!

Tatlıses'in vurulduktan sonra hastaneye getirilişi güvenlik kamerasınca görüntülendi.


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İbrahim Tatlıses'in vurulması olayının bir numaralı zanlısı olarak adı geçen Abdullah Uçmak ile ilgili olarak, ''Olayla doğrudan bağlantısının olduğu yönünde elimizdeki deliler fevkalade yeterlidir. Bu aşamada bu kadarını net olarak söyleyebilirim'' dedi.
Alınan bilgiye göre, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün gözaltına alınan 20 kişiden 6'sı, ifadeleri alındıktan sonra bırakıldı. Aralarında Abdullah Uçmak'ın da bulunduğu 3'ü kadın 14 kişinin sorgusu ise devam ediyor.
Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, 2'si otomatik 4 silah, 7 cep telefonu, bilgisayar, CD ve çok sayıda doküman ele geçirildi.
Olayda kullanıldığı sanılan silahın da aralarında bulunduğu 4 silah, incelenmek üzerek kriminal polis laboratuvarına gönderildi. 

OTOMOBİL VE SİLAH DÜN ELE GEÇİRİLDİ
Tatlıses'in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıya ilişkin olarak çalışmalarını yürüten polis ekipleri, kamera kayıtlarından yola çıkılarak tespit edilen, saldırganların olayda kullandığı otomobili Anadolu yakasında ele geçirdi. 
Saldırıda kullanılan ve dün bulunan 34 BC 6696 plakalı araç, çekici vasıtasıyla emniyete getirildi. Olaydan önce bir oto kiralama şirketinden kiralandığı belirtilen ve otoparka çekilen araç incelemeye alındı. Polis ekipleri, olayda kullanılan Kalaşnikof marka otomatik tüfeği de buldu.
Gözaltına alınanlar arasında, saldırıda tetiği çeken kişinin de yer aldığı iddia edildi. 
Bu arada, gözaltına alınanlardan Abdullah Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi, Vatan Caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Uçmak'ın Pendik'teki bir adreste gözaltına alındığı öğrenildi. 
"OLUMSUZ BİR GELİŞME BULUNMUYOR"
Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, İbrahim Tatlıses'in durumunun dün ile aynı olduğunu, olumsuz bir gelişme bulunmadığını bildirdi.
Çuhadaroğlu, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Tatlıses'in ilaçlı tedavisinin devam ettiğini, bu tür ciddi vakalarda her gün hızlı ve olumlu gelişme beklenemeyeceğini söyledi. Çuhadaroğlu, şöyle konuştu:
''İbrahim Tatlıses'in refleksleri dün ile aynı. Uyandırma bittikten sonra gördüğümüz şeyler aynen devam ediyor. Bu da olumlu bir gelişmedir. Tatlıses'in günlük olumlu gelişmelerle yaşamda kalmasını sağlayarak, yoğun bakım servisinden normal bakım servisine almak için çalışmalar yapıyoruz. Bu tür operasyonlarda beklenen durum budur. Hastane yönetimi ve yönetimin onay verdiği hasta ile ilgilenen hekimler dışında, Tatlıses'in sağlığı ile ilgili hiçbir habere itibar etmeyin. Çünkü sadece birinci dereceden yakınları onu görebiliyor. Bunun dışında üzülerek, sağlık durumu ile ilgili çok doğru olmayan bilgilerin sizlere aktarıldığını görüyorum ve bunlara itibar etmemenizi rica ediyorum.''
Gazetecilerin, Tatlıses'in, yeme içme gibi günlük ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadığını sorması üzerine Çuhadaroğlu, ''Hayır, bunun için henüz çok erken. Çok basit bir operasyondan sonra bile birkaç gün beslenme desteğini biz yapıyoruz. Başka riskleri üstlenmek istemediğimiz için bu destekleri biz yapıyoruz ama iletişim kurulabiliyor'' ifadelerini kullandı.
Çuhadaroğlu, yoğun bakımda olduğu sürece yaşamsal risk bulunduğunu, yoğun bakımdan çıktıktan sonra ''yaşamsal risk bitmiştir'' denilebileceğini belirterek, Tatlıses'in dünkü durumu ile bugünkü durumu arasında bir fark bulunmadığını açıkladı.
Bu tür operasyonlardan sonra gün içerisinde ''gidip gelmeler'' olabileceğini ifade eden Çuhadaroğlu, sadece birinci dereceden yakınlarının kendisini görebildiklerini söyledi. Çuhadaroğlu, günlük tedavinin aksamaması için ziyaretleri belli bir saate bağlayarak düzene soktuklarını, Tatlıses'in yakınlarına yaklaşımının da gayet olumlu olduğunu dile getirdi.
Prof. Dr. Çuhadaroğlu, tedavi sürecinde adı geçen Amerikalı doktorla ilgili sorulara cevap vermezken, Tatlıses'in kendisinin açıklama yapıp yapamaması ile ilgili daha sonra yazılı bir açıklama yapacaklarını ifade etti.
Çuhadaroğlu, hastane yönetiminin bundan sonra olağanüstü bir durum olmaması halinde canlı yayınlarla değil, sadece yazılı açıklamalarla bilgilendirme yapacağını da sözlerine ekledi.


VURULMA ANI KAMERALARDA
Tatlıses'in programının çekildiği plazadan çıkışı ve saldırı anını görüntüleyen güvenlik kamerası kayıtlarında, Tatlıses'in korumaları ve yardımcılarının kapıda beklediği, çıkış için hazırlıklar yapıldığı görülüyor. 
Binadan Tatlıses'ten önce çıkan asistanı Buket Çakıcı, kapıda bekleyenlerden bir kişiyle kısa bir süre konuştuktan sonra otomobile yöneliyor. Araca binmeden önce de görevlilerle konuşan Çakıcı, arka sol taraftaki koltuğa oturuyor. Bu arada İbrahim Tatlıses binadan çıkıyor, korumasının kapısını açtığı sırada yanına yaklaşan 2 kişi Tatlıses'i durduruyor. Bu kişilerle fotoğraf çektiren Tatlıses, daha sonra aracının sağ ön koltuğuna oturuyor. Otomobilin kapısının kapanmasının ardından Tatlıses ile fotoğraf çektiren kişiler sevinç gösterileri yaparak buradan ayrılırken, korumalar da arkadaki araca geçiyor. Hareket eden Tatlıses'in aracının Dereboyu Caddesi'ne çıkacağı sırada hızla gelen bir araçtan saldırıda bulunuluyor. Saldırganların aracı hiç durmadan hızla olay yerinden uzaklaşırken, Tatlıses'in aracı da caddeye çıkarak duraklar gibi olduktan yeniden hareket ediyor. 
Bu arada arkadan gelen ve kısa bir süre duraklayan araçtan inen korumalar da yerdeki boş kovanlardan topladıktan sonra hızla Tatlıses'in aracının ardından gidiyor.
Görüntülerin standart güvenlik kamerası kaydı olmadığı, plazanın güvenlik merkezinin önemli konuklar geldiğinde konuklarını manuel olarak izleyip daha ayrıntılı görüntü aldığı öğrenildi.


HASTANEYE GETİRİLİŞİ GÜVENLİK KAMERASINDA
Sanatçı İbrahim Tatlıses'in silahlı saldırıya uğradıktan sonra hastaneye getirilişi de güvenlik kamerasınca görüntülendi. 
Hastanenin güvenlik kamera kayıtlarında, İbrahim Tatlıses'in getirilişi ve hastane görevlileri eşliğinde sedyeyle koridorlardan geçirilişi görülüyor.
Tatlıses'in korumalarının içinde bulunduğu aracın hastaneye önce geldiği dikkati çekerken, kamera kayıtlarında Tatlıses'in vurulduğu araçla hastaneye getirilişi, sedyeyle içeriye götürülüp tedavi altına alınışı yer alıyor. 
Saldırıda yaralanan İbrahim Tatlıses'in danışmanı Buket Çakıcı'nın tekerlekli sandalyeyle hastaneye getirilişinin de yer aldığı görüntülerde, o sırada hastanede bulunanların telaşlı tavırları dikkati çekiyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol