İKİ KENTİ PKK'YA DAR ETTİLER

Muş ve Siirt'i PKK'ya dar ettiler, büyük bir facianın önüne geçtiler...

19 Aralık 2011 Pazartesi 23:24
İKİ KENTİ PKK'YA DAR ETTİLER

Muş İl Jandarma Komutanlığı tarafından Varto ve Bulanık ilçelerinde PKK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 3 terörist ile birlikte örgüte yardım ve yaktaklık eden toplam 8 kişi, tutuklandı. 
İl Jandarma Komutanlığından alınan bilgiye göre, 12 Aralık günü Bulanık ve Varto ilçelerinde yaptığı oprasyonda terör örgütünden kaçmak isteyen ve örgüt tarafından takip edilen bir terörist yakalandı. Yürütülen oprasyonda kaçan teröristi takip eden ve Bulanık bölge sorumlusu olduğu tespit edilen iki terörist bir evde ele geçirildi. Teröristlerin yakalanması ile birlikte bu kişilere yardım ve yataklık eden Bulanık'ta 4 ve Varto'da 1 olmak üzere 5 kişi adliyeye verildi. Mahkeme tarafından 3'ü terörist toplam 8 kişi tutuklanarak Muş cezaevine gönderildi. 
FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ...
Teröristlerin üzerlerinde ve saklandıkları evlerde yapılan aramalarda 3 kalaşnikof piyade tüfeği ve 1 tabanca, 17 şarjör, 480 fişek, 8 el bombası, bilgisayar, DVD oynatıcı, Harddisk, örgüt mensuplarının Kandil ile görüşmelerde kullandıkları büyük bir telsiz ve muhtelif örgütsel döküman ele geçirildi. Ayrıca teröristlerin gösterdikleri Bulanık'ta 4, Varto ilçesinde 2 olmak üzere toplam 6 sığınak bulundu. Sığınaklarda ise patlayıcı yapımında kullanılan 39 elektrikli fünye, 500 gram plastik patlayıcı, 30 kilo amonyum nitrat, 2 Jeneratör, askeri kıyafetler, kar kamuflajı, çok sayıda giyim ve gıda malzemesi bol miktarda örgütsel dökümana el konuldu. Öte yandan teröristler tarafından Erentepe, Karayolları Bakım Evi girişine, bölgede emniyet tedbiri almak üzere görevlendirilen İl Jandarma Komutanlığına ait zırhlı araçlara yönelik olarak döşenen, 12 kilogramlık tüp ile tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi. 

YARDIM VE YATAKLIK...
SİİRT'in Eruh İlçesi kırsalında dün 1 PKK'lı teröristin öldürüldüğü operasyon kapsamında gözaltına alınan 4 kişiden 3'ü, bugün çıkarıldıkları mahkemece 'terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak' suçlamasıyla tutuklandı.
Siirt Valisi Musa Çolak imzasıyla bugün akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, 4 Kasım tarihinde Eruh İlçesi Dağdöşe Köyü Jandarma Karakolu Komutanlığı sorumluluk sahasındaki, Dönerdöver Köyü yakınlarında, 1 PKK'lı teröristin öldürüldüğü, 1 köy korucusunun da yaralandığı olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 3'ünün bugün mahkemeye çıkarıldığı ve tutuklanarak Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulduğu bildirildi. Açıklamanın son bölümünde, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik, güvenlik güçlerinin asayiş ve sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol