İFADELERİ KAN DONDURDU!

9 gün tatile gidince evdeki 2 aylık bebeği ölen öğretmenden 'kan donduran' ifadeler

23 Ekim 2013 Çarşamba 10:48
İFADELERİ KAN DONDURDU!

 2 aylık bebeğini evde bırakarak açlıktan ölmesine neden olduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni Seçil Müge Doğanay’ın, savcılıkta yaşadıklarını tüm detaylarıyla anlattığı öğrenildi. 34 yaşındaki Doğanay, iddiaya göre ifadesinde şunları söyledi:

GEÇ ÖĞRENDİM

Eşimden boşanınca ailem bir daha evlenmeme izin vermedi. Polis sevgilimden hamile kaldığımı çok geç öğrendim. Doğurup doğurmamak arasında uzun süre gel-git yaşadım. Çok korkuyordum. Hatay’daki ailemin yanına gitmemek için mazeretler uydurdum. Doğum sonrasında da tek başıma baktım.

ÜSTÜNÜ ÖRTTÜM

Ailem baskı yapınca gitmek zorunda kaldım. Birkaç gün Hatay’da kalıp eve dönmeyi düşünüyordum. Giderken oğluma 2 biberon mama yaptım. Birkaç saat arayla yedirdim, altını değiştirdim. Beşiğe bıraktım, üşümesin diye de üstünü örttüm. Evden çıkarken uyuyordu. Karnı acıksa da ağlar ağlar uyur diye düşündüm.

AİLEM ÖLDÜRÜRDÜ

Ailemin yanına çocuğumla gitseydim beni öldürebilirlerdi. Evden çıkarken de bebeğime bir şey olmasın diye dua ettim. Aklım hep bebeğimdeydi. Bayram sonuna kadar kalmayı düşünmüyordum ama uzun süredir görmedikleri için bırakmadılar. Bebeğim için tasalanıyordum, telaşlanıyordum. Ama öldüğünü hiç düşünemedim.

BEŞİKTE YATIYORDU

Bayram sonrası hemen yola çıktım, Gölcük’teki evime geldim. Kapıya açınca hemen mutfakta oğluma mama hazırladım. Beşiğinde hareketsiz yatıyordu.Kucağıma aldım, biberonu ağzına soktuğumda hiç tepki vermediğini görünce hemen hastaneye getirdim. Burada öldüğünü söylediler.

Veliler Milli Eğitim’e şikâyet etmiş

Bu arada velilerin, Seçil Müge Doğanay’ı birçok kez okul müdürüne şikâyet ettiği, sonuç alamayan bazı velilerinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurduğu ortaya çıktı. Velilerden Nilgün Ünal, şöyle konuştu: “Öğretmenden veliler memnun değildi. İmza toplandı. Fakat ciddiye alınmadı. Mecburiyetten çocuğumuzu göndermek zorunda kaldık. Tavırları normal gibi görünüyordu. Fakat bir panik içersindeydi. Giyim kuşamını hiç beğenmiyorduk. Bu durumu biz müdüre yansıttık. O da gözlerinin öğretmenin üzerinde olduğunu belirterek, ‘Sıkıntıolursa gereğini yaparız’ dedi.”

'Müfettişler okula gelip uyardı'

Sultan Acar da “Kapı komşumun oğlu ve kızının öğretmeniydi. Şikâyetler üzerine müfettişler geldi. Öğretmen uyarıldı. Sürekli geç geliyordu. Ağlayan çocuklara sert tepkiler veriyormuş diye duyuyordum” diye konuştu.

Kimsesizler mezarlığına gömülebilir

Talihsiz bebeğin açlık ve susuzluktan öldüğü belirlendi. Kesin sonuç Adli Tıp raporuyla belirlenecek. Cenazeyi almaya kimse gelmedi. Sahip çıkılmaması durumunda bebeğin kimsesizler mezarlığına gömüleceği belirtildi.

Bakan Şahin psikolog gönderdi

Aaile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bakan Fatma Şahin’in verdiği talimatla, olayla ilgili inceleme başlattı. Gölcük’e gönderilen sosyal hizmet uzmanları ve psikologlardan oluşan ekip, Doğanay’ın yaşadığı yerde olayın nedenini arayacak. Bakan Şahin, Meclis’te yaptığı açıklamada “Kabul edilebilir bir olay değil. İyi bir bilimsel inceleme gerekiyor. Talimatı verdim, bakanlık olarak incelememizi yapacağız. Annenin psikolojisi açısından da bu incelememiz önemli. Sosyal hizmet uzmanlarımızı çalıştıracağız, daha sonra bilgi vereceğiz” dedi

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.10.2013 10:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol