HIRSIZLARA BÜYÜK SÜRPRİZ!

4 kişilik hırsız çetesi soymak için evin kilidini kırarak içeri girdiler ve...

18 Haziran 2011 Cumartesi 16:24
HIRSIZLARA BÜYÜK SÜRPRİZ!

 BURSA'da evleri soyan hırsızlar, filmleri aratmayacak yöntem kullandı. Apartmanlarda komşuların görmemesi için soyacakları evin karşısındaki dairelerin kapısındaki gözetleme merceğine sakız yapıştıran hırsızlar, boş sandıkları ve kapı kilidini kırarak girdikleri dairede uykudan uyanan ev sahibine yakalandı.

Merkez Nilüfer İlçesi'nde gündüz vakti A.Ç.'nin dairede kimse olmadığını sanarak kapı kilidini kırıp giren 4 şüpheli, salonda uyuyan ev sahibinin gürültüye uyanıp kalkmasıyla kaçmaya başladı. Ev sahibi, bu kişilerden 19 yaşındaki Hakkı K.'yı yakaladı. Ev sahibi A.Ç.'nin polise teslim etitği Hakkı K.'nın ifadesi doğrultusunda suç ortakları 22 yaşındaki Mehmet A., 42 yaşındaki Mehmet D. ve 17 yaşındaki A.G. de gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde polisin yaptığı aramalarda, soydukları 4 evden aldıkları ziynet ve elektronik eşya ele geçirildi.

Sorgularından sonra adliyeye sevk edilen 4 şüphelinin çok sayıda hırsızlık olayını gerçekleştirdiği, Fransız yapımı Leon filmindeki gibi kapı merceğine sakız yapıştırma ve Güney Kore yapımı Boş Ev filmindeki gibi evlere ilan ve broşür dağıtma yöntemlerinı de kullandıkları ortaya çıkardı. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol