HAİNLER TRENİ KANA BULAYACAKLARDI...

SİİRT Kurtalan'dan İstanbul Haydarpaşa Garı'na giden Güney Ekspresi, bomba ihbarı nedeniyle Kırıkkale Garı'nda durduruldu. Aramalar sonucu trende bulunan şüpheli paket, polis tarafından incelemeye alındı.

20 Eylül 2011 Salı 17:24
HAİNLER TRENİ KANA BULAYACAKLARDI...

 Pakette bomba düzeneğinin bulunduğu, ancak kurulu olmadığı tespit edildi, 8 şüpheli gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kırıkkale Garı'nda durdurulan Güney Ekspresi'nde saat 11.45 sıralarında arama yaptı. Yapılan arama sonucu bulunan şüpheli paket, bomba uzmanları tarafından incelemeye alındı. Bu sırada Kırıkkale Garı'nda geniş kapsamlı güvenlik tedbiri alınırken, trende bulunan yolcuların da kimlik kontrolü yapıldı. Bu sırada 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, şüpheli pakette ise bomba düzeneğinin bulunduğu, ancak kurulu olmadığı tespit edildi.

Bomba uzmanları, bomba düzeneğinin olduğu belirtilen şüpheli pakette kapsamlı inceleme yaparken, durdurulan trende başka şüpheli paket olabileceği endişesiyle aramalarını sürdürdü.

Şüpheli 8 kişi Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından trenden indirilerek sorgulamaya alındı. Yolcu treni ise garda bekletiliyor.

GÖZALTI SAYISI 11 OLDU, TREN HAREKET ETTİ


Siirt’ten İstanbul’a gitmekte olan 250 yolcusu bulunan Güney Ekspresi'nde bulunan bomba düzeneği ile ilgili olarak 3 kişi daha gözaltına alındı.Olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 11 oldu.Emniyet kaynakları ele geçirilen bomba düzeneğinin bulunmaması halinde çok tehlikeli olabileceğini belirtti

Siirt’ten dün saat 19.40 sıralarında kalkan ve Kırıkkale'de saat 11.45'te durdurulan trende gözaltına alınlar Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından sorgulamaya alındı. 

Güney Ekspresi saat 15.30'da İstanbul yönüne haraket etti


1 KİLOLUK PATLAYICI

Siirt'ten dün saat 19.40 sıralarında 250 yolcusuyla kalktıktan sonra bugün saat 11.45'te Kırıkkale Garı'nda durdulan Güney Ekspresi'nde ele geçirilen patlayıcının 1 kilogram ağırlığında olduğu ve parça tesirli hale getirildiği bildirildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, geniş bir alana yayılması için parçalarla beslenen 1 kiloluk patlayıcının çok fazla can kaybına yol açabileceğini bildirdi. Bomba imha uzmanları, patlayıcının bir kutuda götürüldüğünü, düzeneğinin kurulu olmadığını belirtti. 11 şüphelinin sorgusu sürüyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol