HAİNLER SERVİS ARACINI HEDEF ALDI...

Diyarbakır'da polis servisinin geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 4 polis yaralandı.

15 Eylül 2011 Perşembe 23:22
HAİNLER SERVİS ARACINI HEDEF ALDI...

 Diyarbakır' da, Silvan karayolu üzerinde bulunan Polis okuluna ait servis aracı, trafik ışıklarında durduğu sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından servis aracına el yapımı bomba atıldı. Bombanın atılması sonucu servis camlarının kırılması ile 4 polis memuru yaralandı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, yaralı polislerin durumlarının iyi olduğunu belirtirken, eşgali belirlenen saldırgan olaydan yarım sata sonra polis ile girdiği çatışmada yaralı olarak ele geçirildi. 

Silvan karayolu üzerinde bulunan Polis okuluna ait olan ve servis aracı olarak kullanılan bir minübüs, Tarımsal Araştırma Bölge müdürlüğünün bulunduğu bölgedeki Üniversite kavşağında ışıklarda dururken, saat 17.30 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi tarafından bombalı saldırıya uğradı. El yapımı olduğu tahmin edilen bombanın patlaması sonucu servis aracının camları kırılırken 4 polis memuru yaralandı. Yaralı polis memurları aynı servis aracı ile Devlet hastanesine kaldırılırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Patlamanın gerçekleştiği bölge başka patlayıcı olabilir ihtimali üzerine trafiğe kapatıldı. Polis bölgede patlayıcı araması yapıyor.

Görgü tanıkları tarafından eşgali polise bildirilen saldırganın, üzerinde uzun namlulu silah ve sırt çantası olduğu belirtilince polisler çelik yelek giyerek operasyon başlattı. Özel harekat timlerinin de katıldığı operasyon kapsamında olaydan yaklaşık yarım saat sonra saldırgan,Tarımsal Araştırma Bölge müdürlüğünün arkasında polis ile çatışmaya girdi. Çatışma sonucu saldırganın yaralı olarak ele geçirildiği öğrenildi. Saldırgan da askeri hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, servis aracına el yapımı olduğu tahmin edilen bir patlayıcı atıldığını ve servis camlarının kırılması sonucu 4 polis memurunun yaralandığını ve hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol