banner1700

HAİNLER BU FOTOĞRAFLA TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞ!

Tunceli'de iki polis memurunun şehit olduğu saldırının arkasından PKK'nın fotoğraflı tuzağı çıktı

24 Haziran 2011 Cuma 12:17
HAİNLER BU FOTOĞRAFLA TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞ!

 PKK'nın yayın organı Fırat News'te patlamadan bir gün önce aynı yolda örgütün kontrol yaptığına dair bir fotoğraf yayımlandı. Haber ve fotoğrafın ardından hareke geçen polis ekibi bölgeye kontrole çıktı. Aynı yerde gerçekleşen mayınlı saldırıda iki memur şehit oldu. 

Sabah gazetesi iki polisin şehit olduğu saldırının perde arkasını yazdı. Fırat News mayınlı saldırının gerçekleştirdiği yolda örgütün Tunceli'deki gücünü göstermek ve Türkiye'nin batısını tahrik ederek gelişmesi muhtemel demokratik sürece darbe vurmak için PKK militanlarının yol kontrolünü yaptığını bildiren bir haber yayınladı ve fotoğrafa yer verdi. 

Fotoğrafta yar alan her üç şahsın da yüzü seçilmiyor.

Aracın plakası görünmüyor, teröristlerin saç traşları ve kıyafetleri gayet nizami ve kollarındaki örgüt pazubandı da yine özenle takılmış. Bu fotoğrafın sitede yayınlanmasından sonra asker ve polis Tunceli'de arama tarama ve yol kontrolü yapmaya mecbur kaldı. 

Edinilen bilgilere göre bu fotoğraf ve haberin yayınlanmasının ardından bir polis ekibi bölgeyi kontrole çıktı. Araç aynı yolda mayınlı tuzakla patlatıldı ve iki polis şehit edildi.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol