banner1700

HAIN SALDIRI: 31 ÖLÜ.. 147. YARALI..

Adalet Bakanı son durumu açıkladı.

29 Haziran 2016 Çarşamba 02:40
HAIN SALDIRI: 31 ÖLÜ..  147. YARALI..

 Atatürk Havalimanı'nda terör saldırıları düzenledi. Bekir Bozdağ: Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 31 civarında ölü 147 yaralı var

Vali Şahin: Saldırının 3 canlı bomba ile gerçekleştiğini değerlendiriyoruz

Emniyet kaynakları: saldırı IŞİD terör örgütü kaynaklı

ATATÜRK Havalimanı dış hatlar terminalinde patlama yaşandı. Patlamada yaralananlar ambulansla Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

4 kadın 26 kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenler Adli Tıp Kurumuna getiriliyor. Saat 01. 30 itibari ile 4'ü kadın 26 kişinin cenazesi kuruma getirildi. Kimlik tespit çalışmaları da hızla sürüyor. 4 erkeğin kimlikleri tespit edildi. Bunlar yer hizmeti görevlisi Çağatay Çöl, Sadık Petek (47) Mehmet Mert (30) ve Ethem Uzunsoy (43)

Bekir Bozdağ: Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 31 civarında ölü 147 yaralı var

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin son bilgileri açıkladı. Bozdağ, "Teyide muhtaç ham bilgi. 3 tane teröristin olduğu ifade ediliyor. Ve şu ana kadar elde edilen bilgilere göre, bana gelen son bilgilere göre, 31 civarında ölü var. Bunların kimlikleri henüz tespit edilmiş değil. Yabancı uyruklu, Türk vatandaşı olabilir. Adli Tıp Kurumu'na şu ana kadar gelen ceset sayısı 24. Diğerleri hastanelerde 7 tanesi henüz gelmiş değil. Yaralı sayısı da 147. Olarak bana geldi. Terör eylemini gerçekleştiren terör örgütüne ilişkin de şu anda bir takım bulgular var ancak onunla ilgili de kesinlik kazandıktan sonra bir değerlendirme yapılacaktır" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin son dakika gelişmelerle ilgili Meclis Genel Kurulu'nda açıklama yaptı. Bozdağ saldırıya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Teyide muhtaç ham bilgi. 3 tane teröristin olduğu ifade ediliyor. Teröristlerden 2 tanesi, dış hatlar gidiş noktasına geliyor. Oradan yolcuların geçtiği yere doğru ateş ediyor bir tanesi. Ateş etme esnasında orada bulunanalar tedbiren herkes yere yatıyor. Kargaşa sırasında teröristlerden bir tanesi içeri giriyor. Oradan koşup alt kat geliş bölümüne doğru hareket ediyor. Orada bir çatışma çıkıyor.

YANİ ÖLMEDEN ÖNCE KENDİSİNİ PATLATTIĞI ANLAŞILIYOR

Polisin ateş etmesi sonucu yaralanan teröristin elindeki silah düşüyor. Herkes silah sesi nedeniyle etraftan dağılıyor. O sırada terörist kendisini patlatıyor. Yani ölmeden önce kendisini patlattığı anlaşılıyor. Bu arada yukarıda ilk başta ateşleyen terörist kendisini daha önce patlatıyor. O aşağı kaçarken o da orada patlatıyor. Üçüncü terörist de dışarıda beklediği tahmin ediliyor. İnsanlar dışarı can havliyle dışarı çıkarken onların ölümü belki hesaplandı. O sırada dışarıda patlama oluyor.

31 CİVARINDA ÖLÜ, 147 YARALI

Ve şu ana kadar elde edilen bilgilere göre, bana gelen son bilgilere göre, 31 civarında ölü var. Bunların kimlikleri henüz tespit edilmiş değil. Yabancı uyruklu, Türk vatandaşı olabilir. Adli Tıp Kurumu'na şu ana kadar gelen ceset sayısı 24. Diğerleri hastanelerde 7 tanesi henüz gelmiş değil. Yaralı sayısı da 147. Olarak bana geldi. İncelemeler devam ediyor. Terör eylemini gerçekleştiren terör örgütüne ilişkin de şu anda bir takım bulgular var ancak onunla ilgili de kesinlik kazandıktan sonra bir değerlendirme yapılacaktır."

GÖRGÜ TANIĞI SALDIRI ANINI ANLATTI

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının görgü tanığı bir yaşadıklarını anlattı. Görgü tanığı şiddetli bir patlama sesinin duyulduğunu ve silah sesleri duyduğunu anlattı.

Sağlık Bakanlığı: 23 ambulansımız olay yerinde yaralılara müdahale etmektedir

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Patlama sonrası 21:55 te ilk 3 ambulansımız olay yerinde olup, şu an toplam 23 ambulansımız olay yerinde yaralılara müdahale etmektedir. Olay yerinden tüm yaralılar 112 ambulanslarımızla hastanelere nakledilmiştir" denildi.

DHA

Son Güncelleme: 29.06.2016 02:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol