GALATA'DA İÇKİ İÇENLERE MÜDAHALE...

Galata Kulesi altında semt sakinlerinin daha önce de şikayetçi olduğu öğrenilen bir grup dün gece de içki içip müzik dinlemek için buluştu. Yaklaşık 100 kişilik grupla, etkinliklerine son vermek isteyen polis arasında yaşanan tartışma giderek tırmandı.

21 Ağustos 2011 Pazar 17:46
GALATA'DA İÇKİ İÇENLERE MÜDAHALE...

İki kişinin polis merkezine götürülmek istenmesiyle başlayan gerginlik 21 kişinin polis merkezine götürülmesiyle son buldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde serbest bırakılan 21 kişi hakkında "kabahatler kanununa muhalefet" suçlamasıyla işlem yapıldığı öğrenildi. Söz konusu kanun para, cezası öngörüyor.


100 KİŞİ BU ETKİNLİK İÇİN BULUŞTU

Beyoğlu Galata Kulesi önünde bir araya gelen bir grup, saat 21:00 sıralarında iddiaya göre içki içip yüksek sesle müzik çalmaya başladı. Bazı semt sakinlerinin daha önceki şikayetleri nedeniyle polisin gözlediği meydanda dün geceki etkinlik sırasında da polis vardı ve gruba müdahale etti.

POLİS "BİTİRİN" DEDİ

Polisin etkinliklerine son vermek konusundaki uyarısına aldırış etmedikleri öne sürülen grup, eylemini sürdürdü. Etkinliğin sona erdirilmesi yönündeki uyarılarına devam eden polisle grupta bulunan bazı kişiler arasında gerginlik yaşandı. Polis tartışmayı sürdüren iki kişiyi polis merkezine götürmek isteyince, başka kişiler de bu tartışmanın tarafı oldu. Bu sırada bir polisin de gözünden yaralandığı öğrenildi. Tartışma ve gerginlik 21 kişinin polis merkezine götürülmesiyle son buldu.

POLİSİ SUÇLADILAR

Eşinin yoldan geçerken gözaltına alındığını iddia eden Atilla Turan polisi suçlayarak, "polis eşimi darp etti" şeklinde konuştu. Galata Kulesi’nin altında içki içen grupta yer alan İshak Tayak da yaşananları, "Biz en önde duruyorduk. Polis bir kadını darp etti. Şiddet uyguladıkları için biz müdahale ettik. ’ Burdan dağılacaksınız’ dediler. Sözlü ve fiziki şiddet uyguladılar. Oturuyorduk. Her akşam içiyoruz. Beyoğlu’nda masaları kaldırdığınız da ne yapacaksınız insanları? Evlerine mi kapatacaksınız?" şeklinde konuştu.

21 KİŞİNİN TAMAMI SERBEST BIRAKILDI

Burada kimlik işlemleri tamamlanan 21 kişinin tamamı serbest bırakıldı. Serbest bırakılanlar hakkında "kabahatler kanununa muhalefet " suçlamasıyla işlem yapılacağı öğrenildi. Söz konusu yasa suçu işledikleri anlaşılan kişilere para cezası verilmesini belirtiyor.

CEP TELEFONLARINA KAYDETTİLER

Bu arada yaşanan gerginlik grup içinde yer alan bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde polisle grup arasında yaşanan itiş kakış,üniformalı polislere direnen gençler ve polise yuh çekerek tepki gösterenler görülüyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol