FLAŞ! 7.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM...

Pakistan'da merkezi Belücistan olan 7.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

24 Eylül 2013 Salı 15:27
FLAŞ! 7.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM...
Pakistan'da merkezi Belücistan olan 7.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi kırmızı alarm verdi.

Pakistan’ın güneybatısında meydana gelen şiddetli depremde çok sayıda can kaybı olduğu belirtiliyor. Depremin merkez üssünün Pakistan'ın güneybatısında bulunan Belucistan eyaletinde olduğu bildirildi.

Potsdam kentindeki Alman Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nin verdiği bilgilere göre 7.6 büyüklüğündeki depremin bin kilometre uzaklıktan bile hissedildiği kaydedildi. Depremde en az 80 kişinin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Depremden en çok Avaran bölgesinin etkilendiğini söyleyen yetkililer arama - kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Yetkililer can kaybının artmasından endişe ediyor. Depremin Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de de hissedildiği belirtildi.

Depremin, hasar gören bölgelerle iletişimi zorlaştırması kurtarma görevlileriyle hükümet yetkililerinin meydana gelen yıkımın büyüklüğünü değerlendirmesini güçleştiriyor.

Geçen nisan ayında yaşanan ve merkez üssü İran-Pakistan sınırı olan depremde nüfusun seyrek olduğu Belucistan eyaletinden 30 kişi hayatını kaybetmişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 25.09.2013 14:10
Anahtar Kelimeler:
DepremPakistanBelücistan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol