banner1700

EŞKIYA SÜRÜSÜ İYİCE AZITTI...

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na ait Ceper Üs Bölgesi'ne dün akşam saatlerinde PKK'lılar ağır silahlarla saldırıda bulundu.

09 Ağustos 2012 Perşembe 13:14
EŞKIYA SÜRÜSÜ İYİCE AZITTI...

 Üs bölgesindeki askerlerin de anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma, ilçe merkezinden de çıplak gözle izlendi.

Beytüşşebap'ın Kato Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na ait ve ilçeyi terörist saldırılardan korumak için kurulan Ceber Üs Bölgesi'ne dün gece PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzelendi. Saldırıya askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışmada PKK'lılar yoğun ateş altına alındı.
Beytüşşebap ilçe merkezinden de çıplak gözle izlenen ve yaklaşık 15 dakika süren çatışmada, PKK'lıların bulunduğu alanlar, yoğun havan bombardımanına tutuldu. İzli mermiler ve havan toplarının çıplak gözle görüldüğü çatışmada ölen yada yaralanan konusunda bilgi alınamadı. Yoğun ateş altında takalan PKK'lılar gecenin de karanlığından yararlanarak kaçtı.
Bölgenin yüksek ve sarp kayalık alanlarına kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için sabah erken saatlerde hava destekli operasyon düzenlendi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol