ERZURUM KARIŞTI ORTALIK TOZ DUMAN!

Erzurum'da terör örgütünün renklerinin yer aldığı bezlerin açılması binlerce vatandaşı sokağa döktü. Binlerce Erzurumlu'yu polis barikatları bile durduramadı.

05 Haziran 2011 Pazar 17:09
ERZURUM KARIŞTI ORTALIK TOZ DUMAN!

 Bir anda büyüyen olaylarda, kalabalığa laf atılan bir otomobil vatandaşlar tarafından, bu otomobile işlem yapan polis ekibi de BDP'lilerce taş yağmuruna tutuldu. 

BDP tarafından desteklenen bağımsız milletvekili adayı Sebahattin Yılmaz için düzenlenen miting sonrası, terör örgütünün renklerini simgeleyen bezlerle Cumhuriyet Caddesi'nde dolaşan 4 kişi, vatandaşın tepkisini çekti. Çıkan olaylarda bir kişi bıçakla yaralanırken linç edilmek istenen 4 kişiyi polis kurtardı. Yaşanan olayın duyulması üzerine sokağa dökülen binlerce Erzurumlu, Gürcükapı, Cedit, Kongre Caddesi, Kevelciler, Gülahmet, Mehdiefendi, Veyisefendi ve Gölbaşı semtlerinden Mahallebaşı semtine yürüyüşe geçti. Bu sırada yürüyüş yapan gruba bir 36 plakalı bir otomobilden laf atılması üzerine, araç vatandaşlar tarafından taşlandı. Otomobildeki kadınların korku dolu anlar yaşadığı olay, aracın hızla uzaklaşmasıyla büyümeden sona erken, başına taş değen bir polis de yaralandı. 

Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin çeşitli noktalarda kurduğu 10'a yakın bariyeri aşan vatandaşlar Mahallebaşı semtinde, BDP'li bir grupla karşı karşıya geldi. Panzerlerin sevk edildiği Mahallebaşı'nda iki taraf arasında barikat oluşturan polis, öfkeli vatandaşlara kalkan kullanarak müdahale etmek zorunda kalırken, bölgeye çok sayıda Özel Harekat timleri takviye olarak sevk edildi. Bu arada kalabalığa laf atıldığı için taşlanan otomobile işlem yapan polis ekibi, BDP seçim bürosunda

toplanan bir grup tarafından taşlandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol