CUMHURBAŞKANI 'SIFIR' NOKTASINDA...

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül'ün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile birlikte 2 gün süren Türkiye-Irak sınırındaki askeri birliklere gezisi ile ilgili fotoğraflar Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yayımlandı.

16 Ekim 2011 Pazar 16:57
CUMHURBAŞKANI 'SIFIR' NOKTASINDA...

 Gezide Cumhurbaşkanı Gül'ün yaptığı inceleme ve denetlemelere ait fotoğrafların yanısıra bölgenin zor coğrafik koşullarına ait fotoğraflar da yer aldı. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ile birlikte gerçekleştirdiği 2 günlük Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt gezisine ait özel fotoğraflar, Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yayımlandı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin aynı zamanda başkomutanı olan Cumhurbaşkanı Gül'ün üs bölgelere yaptığı gezi sırasında askeri parka giydiği gözlenirken, Gül'ün havadaki gezisine sürekli 2 kobra helekopterin eşlik ettiği görüldü. Şırnak ve Siirt'in Gabar dağındaki askeri üs bölgeleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül'e askerler tarafından çay ikramı yapılırken, Türkiye-Irak sınırında bulunan topçu birliğinde de temsili top ataşlarının yapıldığı belirtildi. 

Cumhurbaşkanı Gül'e hem üst bölgelerinde hem de havadan seyahati sırasında bölgenin haritaları ve bölge hakkında komutanlar tarafından detaylı bilgiler verildi. Cumhurbaşkanlığı sitesine Cumhurbaşkanı Gül'ün gezisi dışında bölgenin zor coğrafik koşulları ile ilgili de fotoğraflar konulduğu görüldü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol