ÇUKURCA'DA BU SABAH...

24 askerin şehit edildiği Çukurca'da askeri hareketlilik yaşanyor. 21'inci Sınır Jandarma Tugayı'ndan kobralar havalandı.

20 Ekim 2011 Perşembe 10:56
ÇUKURCA'DA BU SABAH...

 KOBRALAR BOMBA YAĞDIRDI

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'ndeki saldırının ardından 24 şehit Van'dan memleketlerine uğunlanırken, Çukurca'da da sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun hava hareketliliği başladı. Heronların tespit ettiği bölgelere Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'ndan ve Çukurca 20. Sınır Jandarma Tugay'ından özel eğitimli komandolar sınıra indirildi. Kobra helikopterleri de sürekli Kazan Vadisi bölgesine bomba yağdırdı.

Çatışmanın ardından dün geceyi sessiz geçiren Hakkari'nin Kuzey Irak sınırındaki Çukurca İlçesi sabaha helikopter sesiyle başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Skorksky tipi helikopterlerle Kavuşak, Işıklı ve Kazan Vadisi bölgesine özel eğitimli komandolar taşındı. Skorskylerin hemen ardından 2 Kobra helikopteri Haskel Dağları üzerinden geçip Zap Vadisi boyunca bölgeye bomba yağdırdı.

Bu arada Çukurca semalarında Üzümlü ve Sivritepe üs bölgesinin üzerinde heronlar gözlendi. Heron bu bölgede keşif yaparak Kuzey Irak'a yöneldi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol