CÜBBELİ'YE TAHLİYE YOK...

Davaya ilişkin hazırlanan tensip zaptında, Cübbeli Ahmet Hoca ile beraber 6 tutuklu sanığın bu hallerinin devamına karar verildi.

17 Nisan 2012 Salı 11:32
CÜBBELİ'YE TAHLİYE YOK...

 Karagümrük Çetesi olarak bilenen suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda tutuklanan ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile birlikte 6'sı tutuklu 16 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması 21 Haziran'da Çağlayan Adliyesi'nde görülecek. Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi davaya ilişkin tensip zaptını hazırladı. 

'CÜBBELİ AHMET HOCA'YA TAHLİYE YOK 
Mahkeme tutuklu sanık Ahmet Mahmut Ünlü ile beraber 6 tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme bu kararına gerekçe olarak ise,"sanıkların üzerlerine atılı suçun cezalarının alt ve üst sınırları, atılı suçların niteliği, dosyada bulunan fiziki takip ve telefon görüşme tutuanakları, sanıklar ve mağdurlar arasında para hareketlerini gösteren ödeme belgeleri, müşteki mağdur beyanlarını" gösterdi. 
İLK DURUŞMA 21 HAZİRAN'DA 
Mahkeme, aralarında tutuksuz sanık Nejat Ergin'in de bulunduğu 10 sanık hakkında savunma ve delillerin tespiti için duruşma günü zorla getirilmesine hükmederken duruşmanın 21 Haziran 2012 tarihinde Çağlyan Adliyesi'nde görüleceğini açıkladı. 
ARAPÇA BİLEN TERCÜMAN TALEBİ 
Dava kapsamında bazı sanıkların yabancı uyruklu olmaları nedeniyle Rusça ve Arapça bilen bilirkişi listesinden seçilecek iki tercüman bilirkişinin duruşma günü çağrılmasını karara bağladı. 
CÜBBELİ’NİN 53 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
İddianamede Ahmet Mahmut Ünlü’nün ise, “Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak" suçlarından 28 yıldan 53 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. Cübbeli Ahmet Hoca, soruşturma kapsamında 12 Aralık 2011 tarihinde tutuklanmıştı.
Cem TURSUN- İSTANBUL

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol