ÇINAR'DA TERÖR OPERASYONU...

DİYARBAKIR'ın Çınar İlçesi'nde dün akşam İlçe Jandarma Komutanlığı lojmanlarına aralarında cami bahçesini de kullanarak düzenledikleri saldırıda 3 askeri yaralayan PKK'lıların yakalanması için polis ve askerin başlattığı operasyon sürüyor.

14 Ekim 2011 Cuma 16:46
ÇINAR'DA TERÖR OPERASYONU...

 İlçede bir çok eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri PKK'lıların izlerini sürüyor.

Çınar'da dün gece PKK'lılar İlçe Jandarma Komutanlığı'na ait lojmanları aldı. PKK'lılar lojmanların hemen yanında bulunan Yeşil Camii bahçesi ve değişik noktalardan açtıkları ateşte lojmanönündeki nöbet kulübesinde bulunan 2'si kurşunla biri de başını çarpmak suretiyle 3 askeri hafif yaraladı. Lojmandaki diğer askerlerin karşılık vermesiyle çıkan ve 40 dakika süren çatışmanın ardından PKK'lılar kaçarak izlerini kaybettirdi. 

Çatışma sırasında bazı evlerin de kurşunları hedef olduğu görüldü.

Sabah saatlerinde asker ve polis ilçe merkezi ve kırsal alanda operasyonu genişletti. Saldırının gerçekleştiği yerde sokaklara giren askerler PKK'lıların izini sürdü. Jandarma Özel Harekat timlerinin gerçekleştirdiği operasyon kapsamında dün gece de bir çok eve baskın düzenlendiği öğrenildi. Saldırganların ilçe merkezinde olması ihtimaline karşı operasyon devam ederken, ilçenin kırsalında da başlayan operasyonun sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol