ÇİFTE SEVİNÇ 7 KURŞUNLA SON BULDU...

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi'ne öğretmen olarak atanan eşini yerleştirip göreve başlatmak için giden, kutlama yemeğinden dönüp evin kapısından gireceği sırada sırtından 7 kurşunla vurularak öldürülen Engin Yıldırım’ın, bugün İzmir'e dönmek üzere uçak bileti aldığı ortaya çıktı.

28 Eylül 2011 Çarşamba 18:36
ÇİFTE SEVİNÇ 7 KURŞUNLA SON BULDU...

 4 ay önce baba olan Yıldırım’ın, eşinin atamasının yapılmasıyla yaşadığı çifte sevinç, sıkılan kurşunlarla son buldu.

Tüpraş’ın Aliağa Tesisleri'ndeki akaryakıt ünitesinde işletme teknisyeni olarak görev yapan 31 yaşındaki Engin Yıldırım, 2008 yılında evlendiği Sevcan Yıldırım’la hayatlarında yepyeni bir sayfa açtı. 4 ay önce bebeklerinin dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşayan aile, Sevcan Yıldırım’ın bir ay önce Yüksekova Vali Erdoğan Gürbüz İlköğretim Okulu’na rehber öğretmen olarak atanmasıyla da çifte sevinç yaşadı.

EŞİNİ YERLEŞTİRMEYE GİTTİ
Engin Yıldırım, göreve başlaması gereken eşi Sevcan Yıldırım’ın yanında bulunmak için yıllık izine ayrılarak birlikte Yüksekova’ya geldi. Burada ev tutup yeni bir hayat kuran eşine ve 4 aylık bebeğine destek olmaya çalışan Engin Yıldırım, dün akşam saatlerinde ailesi ve yakınlarıyla kutlama yemeğine gitti.

ARKADAN HAİN SALDIRI
Birlikte döndükleri, eski cezaevinin arka tarafında bulunan Kuruköy yolundaki Kutlar Apartmanı'nın önünde eve girmeye hazırlanan Engin Yıldırım ve yanındakilere arkadan ateş açıldı. Engin yıldırım sırtına isabet eden 7 kurşunla yaşamını yitirirken, yanlarında bulunan yakını 28 yaşındaki Hülya Kutlar da bacağından yaralandı.

EŞİ, 4 AYLIK BEBEĞİYLE HASTANE ÖNÜNDE
Eşinin okul ve ev işlemlerini tamamladıktan sonra, bugün için İzmir’e dönmeyi planlarken eşinin gözleri önünde can veren Engin Yıldırım’ın cenazesi, Yüksekova Devlet Hastanesi’nden otopsi yapılmak üzere Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Hastaneye gelen Engin Yıldırım’ın annesi, babası, eşi ve yakınlarının hüzünlü bekleyişleri yürek burkarken, kucağındaki 4 aylık bebeği Deniz ile gelen eşi Sevcan'ı yakınları teselli etmeye çalıştı.

BABA: KEŞKE GELMESEYDİK
Hastane önünde oğlunun cenazesini bekleyen Engin Yıldırım’ın babası İsmet Yıldırım kurşun sıkanlara lanet yağdırarak, "Ayağımız kırılsaydı da gelmeseydik. Allah belalarını versin. Torunumuzu görmeye geldik. Oğlum bugün İzmir’e gidecekti. Cenazesi geldi. Gelinimin tayini de olmasaydı keşke. Beni de vursunlar" diyerek gözyaşı döktü.

ANNE: KARDEŞ KARDEŞİ ÖLDÜRÜYOR
Oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan ve yanındakilerin desteği ile ayakta güçlükle durabilen anne Fadime Yıldırım ise, "Allah belalarını versin. Kardeş kardeşi öldürüyor. ABD silah satıyor. O bizim her şeyimizdi" diye konuştu.

Engin Yıldırım’ın cenazesi otopsinin ardından Van Belediyesi’ne ait cenaze aracı Van Ferit Melen Havaalanı’na götürüldü. Saat 14.50 Van'dan kalkan uçakla İzmir'e gönderilen cenaze yarın cem evinde yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.

PETROL İŞ SENDİKASI'NDAN TEPKİ 
Engin Yıldırım’ın ölüm haberini alan İzmir’deki yakınlarının ve meslektaşlarının yüreğine acı düştü. Yıldırım’ın üyesi bulunduğu Petrol- İş Sendikası’ndan yapılan açıklamada olay kınanarak şöyle denildi:

"Son dönemlerde, kent merkezlerinde artan terör ve şiddet olaylarında onlarca sivil yurttaşımız ve güvenlik görevlimiz hayatını kaybetmiştir. Petrol İş Sendikası olarak bu şiddet olaylarını bir kez daha kınıyor, sorumluların yakalanarak bir an önce adalete teslim edilmelerini bekliyoruz. Bu tür çatışmalı ortamlar toplumda, sorunlarımızın barışcıl yollardan çözümüne yönelik umutları yok etmektedir. Petrol İş Sendikası olarak bir kez daha ifade etmek istiyoruz ki, ülkemizin sorunları barış içinde demakratik yollarla çözülmelidir." 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol