CHP LİDERİ Mİ OLUYOR?

CHP’li Muharrem İnce, “Siyaseti ihanet odaklı hiç yapmadım. Ama gün ola harman ola'' dedi.

28 Kasım 2011 Pazartesi 15:55
CHP LİDERİ Mİ OLUYOR?

 Yalova'daki irtibat bürosunda basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İnce, ''Kurultay öncesinde CHP Genel Başkanlığı için sizin adınız geçiyor, genel başkanlığa aday olacak mısınız?'' sorusuna şöyle yanıt verdi:

''Cumhuriyet Halk Partisi, İçişleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi'ne 'ben genel başkan olacağım' demekle genel başkan olunmaz. Zamanı gelince herkes ne olursa onu olur. Ben şu anda grup başkanvekiliyim. Genel başkanın vekiliyim. Siyaseti ihanet odaklı hiç yapmadım. Genel başkanın vekili olduğum sürece aklımdan böyle şeyler geçmez ama gün ola harman ola.''

‘AKP CAMİ YIKMA ŞAMPİYONU’
AK Parti iktidarı döneminde çok sayıda caminin yıkıldığını ileri süren İnce, şunları söyledi:

''Cami yıkma şampiyonudur AKP. Bunları yakında açıklayacağım, araştırıyorum. Bunlar altı dükkan üstü cami, bunların projeleri bu. Mimar Sinan'ın torunlarına böyle cami yakışır mı? İsmet Paşa harp için kullanmıştı camileri, bunlar şimdi camileri rant için kullanıyorlar. Bunları tek tek açıklayacağız.''

DÜELLO TEKLİFİ
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli'yi televizyonda tartışma programına davet eden İnce, şöyle konuştu:

''Canikli, kendi liderini bir pehlivana benzetmiş. Pehlivan ama arenayı görünce, sahayı görünce arazi olan bir pehlivan. Onların ikisi birlikte gelsin televizyonda Türkiye'nin sorunlarını tartışalım, hangi konuyu istiyorlarsa. Terörü, Türkiye ekonomisini, siyaset kurumunu, eğitimi tartışalım. Gelsinler bakalım o çakma pehlivanlık nasıl oluyormuş onlara göstereyim.''

‘BİZ EL ETEK ÖPMEYİZ’
İnce, Canikli'nin ''Bükemediğin o bileği öp'' sözlerine ise “Kültürümüzde muhatabımıza saygı vardır, el etek öpmek yoktur. Etek dizinde büyütülmüşlerden değiliz. Biz ne Bush'un elini öperiz ne Hikmet Yar'ın önünde diz çökeriz'' diye cevap verdi.

‘KAFALARINA İNEN BALYOZ OLACAĞIZ’
Bülent Gedikli'nin CHP için ''takoz parti'' ifadesini kullanması için de İnce, ''CHP onlar için kafasına inen balyoz olacak. Takoz ile balyozu karıştırmış o. Onların kafasında balyoz olacağız biz'' dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol