CEMAATİ BİTİRECEK CD'LERİ AÇIKLAYACAK!

Sabah yazarı Sevilay Yükselir, HSYK'da görevli bir hâkimin yakmaya çalıştığını söylediği CD'leri, ele geçirdiğini iddia etti.

05 Mayıs 2014 Pazartesi 12:31
CEMAATİ BİTİRECEK CD'LERİ AÇIKLAYACAK!

 Ankara'nın bir köyünde HSYK'da görev yapan bir hâkimin elindeki çok önemli dokümanların ekmek fırınında yakılacağı ihbarını aldığını söyleyen Yükselir, yakılmadan ulaştıkları CD'leri bu akşam % 100 programında yayınlayacağını duyurdu. 

Sabah gazetesinde "Paralel'e teknik nakavt" başlığıyla verilen haberde ele geçirildiği söylenen CD'lerin içeriği anlatılıyor. HSYK'daki bu hâkim kim? Ve neden bu dokümanları yok etmeye çalıştı? Bir hard disk ve çok sayıda CD'nin içeriği tartışma konusu olacak. Bulunan hard diskin yakılmadan önce tahrif edildiği ve birçok CD'nin kırıldığı belirtilen haberde, Fethullah Gülen'in daha önce hiç yayımlanmamış sesli görüntüleri olduğu belirtiliyor.

Bu dinlemelerin, Gülen'in örgüt mensupları ile yaptığı sohbette kendilerine, "Kuvvet dengesinin olmadığı yerde teknik esastır, sen karşı tarafı teknik nakavt edeceksin, hep sen haklı görüneceksin, âlem sana haklı diyecek, hukuki müesseseler sana haklı diyecek, efkaramı amme sana haklı diyecek nesi vardı bu insanların diyecek" şeklindeki fetvasına dayanılarak yapıldığı iddia ediliyor.

SULTAN FATİH HAKKINDA YORUM
Video kayıtlarında Gülen'in, Fatih Sultan Mehmet hakkındaki yorumunun İslam dünyası ve milliyetçi camiada büyük tartışmaları da beraberinde getireceği belirtiliyor. Öte yandan Hollanda'da cemaat mensubu olduğu tahmin edilen Necdet Hoca adlı kişiyle ilgili sert uyarılarda bulunan Gülen'in sinirleri bozulunca enteresan bir üslup kullandığı belirtiliyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 05.05.2014 12:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol