CANİLER KÖYE DÜĞÜN KIYAFETLERİ İLE GİRMİŞLER!

PKK'lıların köye düğüne gidenler gibi giyinerek sızdığı belirlendi

27 Eylül 2011 Salı 18:59
CANİLER KÖYE DÜĞÜN KIYAFETLERİ İLE GİRMİŞLER!

 SİİRT'in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na 6 askerin şehit olduğu 1 askerin de yaralandığı saldırıyı düzenleyen PKK'lıların köye düğüne gidenler gibi giyinerek sızdığı belirlendi. Teröristlerin minibüsle köye iki seferde getirildiği ve üzerlerinde düğün ve özel günlerde yörede giyilen kıyafetler olduğu ortaya çıktı. Saldırıyla ilgili gözalatına alınan aralarında 2 köy korucusunun da bulunduğu 24 kişinin soruşturması sürüyor. PKK'lıların canlı kalkan yaptığı öğretmenlere ise dönüşümlü olarak 15'er gün idari izin verildi.

Pervari'nin Belenkoluk Köyü Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler geçen Cumartesi gecesi roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda 6 asker şehit olurken, 11 asker de yaralandı. Teröristlerin, saldırı sırasında karakola 80 metre mesafede bulunan Belenoluk İlköğretim Okulu'nda görevli 10'u kadın 16 öğretmeni de canlı kalkan olarak kullandığı saldırıda yeni detaylar ortaya çıktı.

DÜĞÜN KIYAFETLERİ GİYMİŞLER
PKK'lı teröristlerin Belenoluk Köyü'ne kendilerine düğüne gidenler gibi giyinip sızdığı ortaya çıktı. Teröristler, yörede düğün ve özel günlerde giyilen kıyafetler giyerek, beyaz bir minibüsle akşam saatlerinde köye geldi. Bir grup teröristi bırakan minibüs, köyden ayrıldıktan sonra ikinci sefer yaparak yine köye düğün kıyafetleri giyen PKK'lıları bıraktı. Köyde kıyafetleriyle dikkat çekmeyen PKK'lıların havanın kararmasıyla birlikte köye yaklaşık 500 metre mesafede bulunan jandarma karakoluna saldırdığı belirtildi.

24 KİŞİ GÖZALTINDA
Pervari İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, saldırıyla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. Jandarma aralarında 2 geçici köy korucusunun da bulunduğu 24 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki soruşturmasının sürdüğü öğrenildi. Bu arada köyden hiç kimsenin de kayıp olmadığı belirtildi.

ÖĞRETMENLERE DÖNÜŞÜMLÜ İZİN
PKK'lıların saldırı sırasında okul lojmanlarında 'canlı kalkan' olarak kullandığı ve gece boyuncu ölümle burun buruna gelen 16 öğretmene dönüşümlü olarak idari izin verildi. Bugün 15 gün izin verilen kadın öğetmenler köyden ayrılarak memleketlerine gitti. Kadın öğretmenlerinin dönmesinin ardından 6 erkek öğretmenin 15 gün izne gideceği belirtildi.

Bu arada Belenoluk İlköğretim Okulu'nda bugün 2 sınıfta ders yapıldı. 5 aynı köyden gelen öğrencilere öğretmenler 2 sınıfta toplayarak, eğitimlerini sürdürdü.

Siirt Valisi Musa Çolak, dün ziyaret ettiği köyde öğretmenlere moral verip, incelemelerde bulunmuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol