CANİ PİŞMAN DEĞİLMİŞ...

KUZEY Irak’taki terör örgütü kamplarında eğitim aldıktan sonra eylem için geldiği İzmir’de yakalanan U.Ç. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

19 Haziran 2012 Salı 13:16
CANİ PİŞMAN DEĞİLMİŞ...

 Soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çeken U.Ç., “Pişman değilim" dedi. U.Ç.’nin terör örgütünün Diyarbakır sorumlusu olduğu öğrenilirken elegeçirilen patlayıcı miktarı da tam 22 kilograma ulaştı. 

İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün, istihbari çalışma doğrultusunda, Diyarbakır’dan kente eylem yapmak için terör örgütü PKK üyesi bir bombacının geleceğini tespit edince harekete geçmişti. Takip sonucu, Gaziemir İlçesi Evka 7 Mahallesi’nde, terör örgütü PKK’nın Diyarbakır sorumlusu olduğu belirlenen U.Ç. (26) yakalanırken, sırt çantasında ve gizlendiği yerlerde yapılan aramalarda, C-4 tipi 22 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan U.Ç., bugün, sabah saatlerinde adliyeye sevkedildi. Emniyet binasından çıkarken soğukkanlılığıyla dikkat çeken bombacı U.Ç., “Pişman değilimö dedi. Teröristin poliste susma hakkını kullandığı ve ifade vermediği de öğrenildi. 
HEDEF ASKER VE POLİS
Bu arada, bombacı U.Ç.’nin hedefinin asker ve polise ait binalar ile lojmanlar olduğu öğrenildi. U.Ç.’nin, Gaziemir İlçesi’ni, çok sayıda askeri birliğin bulunması ve polis araçlarının da geçiş güzergahında bulunması nedeniyle hem gizlenmek hem de eylem yapmak için seçtiği kaydedildi.
BOMBACININ YAKALANMASI NEFES KESTİ
Kanlı saldırı için geldiği İzmir’de polisin başarılı çalışmasıyla yakalanan bombacıya yönelik operasyon, nefes kesti. Operasyona tanıklık eden bölge sakinlerinden birinin çektiği görüntülerde, patlayıcının etkisiz hale getirilmesi yer aldı.
İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen pazar günü istihbari çalışma ve daha önceden yakalanan terör örgütü PKK üyelerinin ifadeleri doğrultusunda, kente bir bombacının geldiğini belirleyip harekete geçti. Takip sonucu Gaziemir İlçesi Evka 7 Mahallesi’ndeki bir otobüs durağında kıstırılan ve adının U.Ç. olduğunu söyleyen bombacı gözaltına alınırken, sırt çantasında 1 kilo 900 gram plastik patlayıcı ele geçirilip, etkisiz hale getirildi. Sorgusuna devam edilen U.Ç.’nin verdiği bilgiler doğrultusunda, yakalandığı yere yakın ormanlık alanda 15 kilogram daha plastik patlayıcı ele geçirildi.
Terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarında askeri ve siyasi eğitim aldığı öğrenilen bombacının yakalandıktan hemen sonra polisin patlayıcıyı etkisiz hale getirmek için yaptığı operasyonun, bölge sakini bir vatandaş tarafından kamerayla görüntülendiği ortaya çıktı. Görüntülerde, gözaltına alınan bombacının bir ekip aracında bekletilirken, otobüs durağına bıraktığı sırt çantasındaki patlayıcının, özel giyimli bomba imha uzmanı polisler tarafından etkisiz hale getirilmesi yer aldı. İzmir’de faciayı önleyen operasyon sırasında vatandaşların bölgeye sokulmadığı, geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

DHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol