'CAMİ YAPMAYALIM, AYASOFYA'YI AÇALIM'

Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, her alana cami yapılmasını eleştirdi, “ Ayasofya’yı ibadete açabiliriz” dedi.

07 Mart 2013 Perşembe 13:29
'CAMİ YAPMAYALIM, AYASOFYA'YI AÇALIM'

 Güngören Belediyesi Gençlik Meclisi’nin okullarda okuma hızını arttırmak için başlattığı “Okullarda Okuma Saati” projesinde öğrencilerle bir araya gelen Yavuz Bahadıroğlu, gündemde ki olaylara değindi.

Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye vasiyetinde bulunan sözü “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü hatırlatan Bahadıroğlu, “Osmanlı Devleti’nin kuruluş amacı da, oluşum amacı da insanı yaşatmaktır. Ekmek vereceksiniz, iş vereceksiniz, eğitim vereceksiniz, sağlık hizmeti vereceksiniz, onlara bir taç, bir kubbe, özgürlük vereceksiniz. Yani hiçbir düşünce sahibi memleketinden kaçıp giderek orada fikirlerini seslenme ihtiyacı hissetmeyecek. Nazım Hikmet’te burada konuşacak, Mehmet Akif’te burada konuşacak. Çünkü bizim burası bizim olduğumuz kadar herkesin memleketidir. Ben buralıyım diyen herkes buralıdır. Bunun Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı Çerkez’i Hristiyan’ı, Rum’u olmaz. Çünkü esas olan insandır. Hayat insan için var edilmiştir. Allah her şeyi insan için var etmişse, insanı yönetenler özgürlüğü ona çok görmemeleri lazım. İyi yaşatmak zorundadır” dedi.
“GÜNDEM OKUL, HOSTES KIYAFETİ DİYE ÇALKALANIYOR”
Son zamanlarda gündemde olan okul ve hostes kıyafetlerini eleştiren Bahadıroğlu, “Gündem okul kıyafeti hostes kıyafeti diye çalkalanıyor. Kim ne giyinirse giyinsin sizine. İster uzat, ister kısalt, istersen aç, istersen de kapat. Kadının özgürlük alanına her zaman müdahale edilmiştir, ediliyor da” diye konuştu.
CAMİİ’LER BİRBİRİNİN TAKLİDİ OLARAK YAPILIYOR”
Bahadıroğlu Türkiye’de her boş bulunan alana cami yapıldığını belirterek, “”Bir tane yeni cami yapmaktan daha güzel bir şeyimiz var. Ayasofya’yı açmak. Camiler hep birbirinin taklidi olarak yapılıyor zaten, bunun yerine Ayasofya’yı açabiliriz” şeklinde konuştu.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol