BU KEZ AHMET İÇİN TAKSİM'E...

Taksim Dayanışması Hatay'daki gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan için bu akşam Taksim Meydanı'nda toplanma kararı aldı.

10 Eylül 2013 Salı 15:08
BU KEZ AHMET İÇİN TAKSİM'E...

 Taksim Dayanışması Hatay'daki gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan için bu akşam Taksim Meydanı'nda toplanma kararı aldı.

Taksim Dayanışması üyelerinden Tayfun Kahraman "Hatay'da yaşananların ardından bu sabah acil toplantı yaptık. Ahmet Atakan'ı anmak ve polis şiddetini protesto etmek için karanfillerle Taksim'de buluşacağız. Daha sonra basın açıklaması yapacağız" dedi.

Öte yandan sivil toplum kuruluşları bir çok ilde Ahmet Atakan için yürüyüşler düzenleme çağrılarında bulundu. Facebook ve Twitter'dan da Taksim Meydanı'ndaki anma töreni için duyurular yapılıyor.

DİĞER KENTLER DE AYAKTA
Günlerdir şiddetli sokak çatışmaları yaşanan Ankara'da ise Kızılay'a yürüyüş kararı alındı. Saat 20.00'da toplanma çağrısı yapılan Dikmen, Mamak, Batıkent, Keçiören, Seyranbağları gibi mahallelerden kitlesel yürüyüşler yapılması planlanıyor.

İzmir'de Ahmet Atakan'ın katillerinden hesap sormak için 20.00'da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde bulunan Sevinç Pastanesi önünde toplanma çağrısı yapıldı.

Antalya'da halk, saat 19.00'da kent merkezinde bulunan Aydın Kanza Parkı'nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüyecek.

Adana'da ise Halkların Demokratik Kongresi, İHD, KESK, DİSK, Tabip Odası, Halkevleri, ÖDP ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin çağrısıyla saat 19.00'da 5 Ocak Meydanı'nda toplanılacak.

Samsun'da Ahmet Atakan için saat 16.00'da Öğretmenevi önünde toplanma çağrısı yapıldı.

Kocaeli halkı da saat 19.00'da Cumhuriyet Parkı'nda buluşacak.

Denizli'de Ahmet Atakan için saat 19.00'da Çınar Meydanı'nda eylem yapılacağı öğrenildi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 10.09.2013 15:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol