'BİZE YAZIK DEĞİL Mİ?'

Yaşlı bir kadın, "Biz buraları adam yaptık. Bize neden çok görüyorlar. Bize yazık değil mi? Nereye gideyim ben şimdi?" dedi.

04 Şubat 2014 Salı 10:10
'BİZE YAZIK DEĞİL Mİ?'

 Üsküdar Sultan Murat Mahallesi Demirkol Sokak'ta 16 gecekondunun yıkımı için, sabah erken saatlerde çok sayıda çevik kuvvet polisi bölgeye geldi. Mahalle çevresinde önlem alan çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'lar, yıkım ekiplerinin gelmesini bekledi. Edinilen bilgiye göre, anlaşmalı olarak boşaltılan ve bir inşaat firmasına verilen gecekondular öğle saatlerinden itibaren yıkılmaya başlanacak. Kendilerine tebligat yapılan gecekondu sakinleri gece saatlerinde evlerini boşaltmaya başladı. 

"BİZE YAZIK DEĞİL Mİ?"

Yıkım kararına tepki gösteren ve gözyaşlarına boğulan gecekondu sahibi Yüksel Demirkol, "Biz burada çamur içinde gezdik. Biz buraları adam yaptık. Bize neden çok görüyorlar. Bize yediremediler. Bizim hükümetimiz Afrika'yı adam yapmaya çalışıyor da, bizi neden yapmıyor? Biz Müslüman değil miyiz? 30 yıldır burada oturuyorum. Ben şeker hastasıyım. Ne yapıyor bu devlet? Bu kadar mıydık biz? Bize yazık değil mi? Nereye gideyim ben şimdi? " diye konuştu.
Ozan URAL- Uzay KESMEN- İstanbul

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.02.2014 10:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol